Tvrdá realita: Polovina řeckého uprchlického tábora je v troskách, 15 zraněných

02.06.2016 19:53 | Zprávy

Uprchlíci z tábora Moria na Ostrově Lesbos se skrývají na různých místech na ostrově. Z tábora je vyhnaly nepokoje, po kterých zůstalo patnáct lidí zraněných. Polovina uprchlického tábora Moria se ocitla v troskách.

Tvrdá realita: Polovina řeckého uprchlického tábora je v troskách, 15 zraněných
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Podle informací serveru Českého rozhlasu je rozvrácený uprchlický tábor Moria. „Nepokoje v uprchlickém táboře Moria na ostrově Lesbos, kde jsou asi tři tisíce běženců, si vyžádaly 15 zraněných, polovina tábora je zničená, migranti se nyní schovávají po ostrově a policie se je snaží chytit,“ píše server. Nepokoje vyvolaly noční spory mezi Pákistánci a Afghánci. Uprchlíci se vzájemně obviňovali z obtěžování žen a z krádeží jídla.

Podobných incidentů přitom v Řecku přibývá. Několik Syřanů, kteří byli odvezeni z tábora Idomeni do jiného uprchlického zařízení, muselo čelit násilnému „přivítání“ ze strany Iráčanů. V táboře na severu Řecka byl postřelen jeden Pákistánec. Řecká vláda zamezila vstupu novinářů na místa střetů a zdejší média tvrdí, že vláda se snaží vše zamést pod koberec. Obyčejní Řekové se ovšem snaží uprchlíkům pomáhat.

„Úřady se snaží běžence z různých zemí od sebe oddělit, například na bývalém letišti Eliniko u Athén přežívají v tuto chvíli čtyři tisíce běženců, 90 procent z nich pochází z Afghánistánu. Řecké úřady však nemají dostatek kapacit, vše probíhá neorganizovaně a v některých táborech už působí i mafie,“ pokračuje server v popisu řeckého dramatu.   

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…