U Muska se nám nelíbí. Slavný britský deník končí na sociální síti. Ale přišlo připomenutí, co všechno zplodili

13.11.2024 19:40 | Monitoring

Britský liberální deník The Guardian končí s publikací na platformě X. Svůj odchod z X oznámil deník kvůli znepokojení nad obsahem na platformě včetně krajně pravicových teorií a rasismu. Současná prezidentská kampaň v USA údajně ukázala, že X se stala toxickou platformou pod vlivem Elona Muska. I přes demonstrativní odchod však redaktoři plánují na X nadále sledovat a využívat informace pro vlastní zpravodajství.

U Muska se nám nelíbí. Slavný britský deník končí na sociální síti. Ale přišlo připomenutí, co všechno zplodili
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář a zakladatel společnosti Tesla Elon Musk

Informační server The Guardian, z něhož často čerpá i internetový server Britské listy v čele s šéfredaktorem Janem Čulíkem, oznámil, že ukončí zveřejňování příspěvků z oficiálních redakčních účtů na sociální síti X (dříve Twitter). Redakce se rozhodla zaměřit své zdroje na propagaci své žurnalistiky na jiných platformách a vyjádřila znepokojení nad obsahem, který se na X objevuje včetně krajně pravicových konspiračních teorií a rasismu.

Odchod z X byl podle redakce podpořen současnou prezidentskou kampaní v USA, jež ukázala, že X může být toxickou platformou. „Prezidentská kampaň v USA jen podtrhla to, o čem jsme uvažovali už dlouho: že X je toxická mediální platforma a že její majitel Elon Musk dokázal využít jejího vlivu k formování politického diskurzu,“ uvedl The Guardian.

Deník nicméně informoval, že i přesto bude nadále umožňovat svým čtenářům sdílet články na platformě X a v rámci živého zpravodajství bude příležitostně zařazovat příspěvky z X do svých článků. Přestože tedy oficiální účet The Guardianu z platformy odchází kvůli její údajné toxicitě, redaktoři deníku budou moci platformu i nadále využívat k monitorování informací a čerpání obsahu.

V reakci na odchod deníku ze sociální sítě vlastněné Elonem Muskem se na X začalo šířit vlákno vzdávající hold některým nezapomenutelným titulkům, které The Guardian kdy vymyslel a publikoval.

Mezi nimi například „Co heterosexuální muži nechápou o lesbách“ nebo „Moje batole je vegan. V čem je problém?“.

V roce 2014 pak vyšel článek s názvem „Jak moc jsou anální hrátky ‚gay‘?“ od Zacha Stafforda, který informoval, že druh sexu, který homosexuálové provozují, se netýká pouze komunity LGBT. Ovšem málo heterosexuálů se k němu přiznává.

V roce 2015 zase mohl čtenáře oslovit text s titulkem „Proč ženy lžou více než muži? Protože jsme ‚hodnější,“ od Anouchky Groseové.

Ano, objímám stromy. A vy byste měli také,“ napsal pro The Guardian redaktor Patrick Barkham.

Redaktorka George Roseová se pak zamýšlela v článku nad tím, „Co kdyby muži měli menstruaci? Je to otázka, kterou stojí za to položit.“.

Dexter Thomas pak zveřejnil článek s titulkem „Neodebírejte si z přátel své rasistické přátele na Facebooku. Poučte je“, v němž dokazoval, že bigotní lidé zkrátka jen potřebují slyšet hlas rozumu.

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 6 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Listopadový Ivan Hoffman: Střední třída si nevážila socialistické totality

16:47 Listopadový Ivan Hoffman: Střední třída si nevážila socialistické totality

POHLED IVANA HOFFMANA Takzvaný socialismus i kapitalismus v Česku měli něco společného, srovnává k b…