USA vrací úder: Na Floridě je zadržován ruský občan. Zde je důvod

05.01.2019 18:08 | Zprávy

Na začátku tohoto týdne ruská tajná služba FSB oznámila, že v Moskvě zadržela občana Spojených států, kterého podezírá ze špionáže. Spojené státy obratem vrátily úder. Agentura Reuters s odvoláním na informaci Ruské federace oznámila, že FBI zadržela ruského občana.

USA vrací úder: Na Floridě je zadržován ruský občan. Zde je důvod
Foto: Israel National News
Popisek: Vlajky USA a Ruské federace

Krátce poté, co ruská tajná služba FSB oznámila, že v Moskvě zadržela někdejšího příslušníka amerického námořnictva Paula Whelana, který je podezřelý ze špionáže, prý agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zadrželi ruského občana Dmitrije Makarenka, kterého teď drží kdesi na Floridě. Zadržen byl 29. prosince.

Whelanova rodina tvrdí, že Paul Whelan, zadržený 28. prosince, rozhodně žádným špionem není. Whelan má i britský pas a britská strana varovala Ruskou federaci, že není správné zneužívat obyčejné lidi k podobným špionážním hrám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …