O Danielu Vávrovi se dá říci, že Česko proslavil na poli počítačových her. Mezi jeho úspěchy patří herní série Mafia, která ovšem již není pod jeho kontrolou, a hlavně historická hra Kingdom Come: Deliverance, ve které se hráč ocitá v pokud možno historicky přesné simulaci středověku. Okolo této hry byl ztropen povyk, když vyšlo několik článků, které Vávru obviňovaly z rasismu a jiných podobných ismů. Důvod byl prostý, Vávra odmítl do své hry zařadit postavy černé pleti a byl také kritizován za to, že v příběhu nehrály významnější roli ženy. Vávra argumentoval snahou vytvořit hru, která by byla historicky přesná, to ale jeho kritikům nestačilo. Nicméně, nakonec skutečný prodej hry předčil Vávrova očekávání, hry se prodalo přes milion kusů již po dvou týdnech. Ale Vávra se zřejmě ocitl v hledáčku bojovníků za „lepší a pestřejší svět“.
„Jsem zpátky po 3denní blokaci za naprosto neškodný vtip o EU na základě udání nějakého svazáčka,“ napsal Vávra na svůj profil včera. A o něco později připojil mnohem delší příspěvek, ve kterém lamentuje nad stavem společností Google a Facebook.
Jeho návrat mezi sociálně povolené uživatele okomentoval i analytik Marian Kechlibar: „S tímhle se nebojíš jít na Facebook? Chceš, aby tě smazali?“ Jan Fiala dodal, že se podle něj jedná o „nacismus s lidskou tváří“. „Doufám, že přijde den, kdy bude tohle udávání na FB podrobeno stejnému kamenování, jako když v současnosti vyjde najevo StBák. Když jsem na hovninky.cz napsal vtip o tom, že Středozemní moře přijme všechny uprchlíky, skončil jsem stejně,“ podělil se o zkušenost Michal Daněk. Podle Romana Potakha udávají ti, co nejvíce plivou na StB, a označil je za pokrytce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas