Ukrajina vzpomíná na Majdan, nacionalisté napadli ruské banky

21.02.2016 8:40 | Zprávy

Před dvěma roky došlo na ukrajinském Majdanu ke tvrdým úderům tehdejších vládních jednotek prezidenta Viktora Janukovyče na demonstranty. Počty obětí na životech narostly do stovek. ČTK informuje o vzpomínkových pochodech, které se odehrály v sobotu. Provázely je však nepokoje. Nacionalisté zaútočili kamením na pobočky dvou ruských bank.

Ukrajina vzpomíná na Majdan, nacionalisté napadli ruské banky
Foto: Hans Štembera
Popisek: V rámci Pražského Majdanu účastníci zapalovali svíčky za padlé v konfliktu na Ukrajině

Ukrajinou otřásá politická krize. Pod premiérem Arsenijem Jaceňukem se mocně kývá křeslo. Právě jeho vláda měla vyvést zemi z krize po vítězství protestujících na Majdanu. Dnes jsou lidé s touto vládou nespokojeni. Přesto si připomínají druhé výročí krvavých střetů demonstrantů s ukrajinskými vládními jednotkami, za které zaplatily životem stovky lidí.

Sobotní demonstrace se také neobešly bez incidentů. „Demonstranti z řad nacionalistů zaútočili kamením, cihlami a dalšími předměty na pobočky dvou ruských bank – Alfa-Banky a Sberbanky,“ píše ČTK s odvoláním na zahraniční zdroje. „Výtržníci také poničili kanceláře holdingové společnosti nejbohatšího Ukrajince, proruského oligarchy Rinata Achmetova,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Proč jste smazal vlastní komentář o Pospíšilovi?

To jste tak rychle změnil názor nebo si jednoduše za svými názory nestojíte? A uvažujete, že byste se lídrem kandidátky nebo předsedou strany stal sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na důchody nebude, na zbraně ano. Choré priority.“ Ilona Švihlíková k Fialovu proslovu

19:20 „Na důchody nebude, na zbraně ano. Choré priority.“ Ilona Švihlíková k Fialovu proslovu

Výrazné navýšení výdajů na obranu. Premiér Petr Fiala ve včerejším mimořádném projevu k národu mluvi…