Ukrajincům nic. Ani informace. USA daly rozkaz Velké Británii

05.03.2025 15:22 | Monitoring

Spojené státy nařídily Velké Británii přerušit sdílení zpravodajských informací s Ukrajinou. Zákaz na dobu neurčitou omezí přístup Kyjeva k zásadním informacím. Podle Financial Times bylo sdílení informací kritické pro schopnost Ukrajiny identifikovat a zasáhnout ruské vojenské cíle.

Ukrajincům nic. Ani informace. USA daly rozkaz Velké Británii
Foto: YouTube/The White House
Popisek: Donald Trump při projevu 4.3.2025

Od začátku konfliktu sdílela Velká Británie s Ukrajinou důležité zpravodajské poznatky. Nedávné rozhodnutí administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa zmrazit americkou vojenskou pomoc Ukrajině vedlo k dalším restrikcím, které nyní ovlivňují i sdílení zpravodajských informací.

Podle informací serveru Daily Mail Spojené státy americké nařídily Velké Británii, aby přestala sdílet s Ukrajinou zpravodajské informace, které byly získány v rámci amerického zpravodajského systému. Nařízení, známé pod zkratkou „Rel UKR“ (Releasable to Ukraine), bylo zrušeno bez určení nového termínu.

Zákaz by se měl týkat například britského Vládního komunikačního ústředí (Government Communications Headquarters, GCHQ) a zpravodajských složek ministerstva obrany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Alena Kratochvílová

Petr Letocha byl položen dotaz

Migrační pakt

Popište prosím pregnantně dle všeho názoru výhody tohoto paktu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Paráda, konec vodění za ručičku, bojujte si sami., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 05.03.2025 15:54:12

|  24 |  0

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Stačí se nebát křiku

21:00 Zrušení ČT: Stačí se nebát křiku

„Česká televize už dávno není tím, čím měla být,“ soudí ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz Ra…