Ukrajinské obilí: „Soucítíme, ale...“ Úder na Fialu

27.07.2023 14:32 | Monitoring

Agrární komora České republiky se poměrně ostře vymezila proti politice, kterou vláda Petra Fialy praktikuje v souvislosti s dovozem ukrajinského obilí a s tím souvisejícím ochranou zájmů českých zemědělců. Ministerstvu zemědělství agrárníci vytýkají malou akceschopnost a odvolávání se na solidaritu. „Soucítíme s Ukrajinou, ale jejich dovozy nemohou zlikvidovat české zemědělce,“ zaznělo také v prohlášení Agrární komory ČR.

Ukrajinské obilí: „Soucítíme, ale...“ Úder na Fialu
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Někteří čeští zemědělci mají obavy z dovozu ukrajinského obilí, kvůli jeho nízkým cenám

Zmíněná slova se objevila ve facebookovém příspěvku Agrární komory ČR, který byl dnes na zmíněné sociální síti zveřejněn.

„Pět zemí východní části Evropy (Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko) ví, jak ochránit své zemědělce,“ začíná příspěvek narážkou na to, že podle komory v tomto naše země zaostává a pokračuje tím, jak zmíněné země chrání svoje zájmy.

„Jako první země v dubnu zakázaly dovoz ukrajinského obilí. Česko tehdy zákaz odmítlo s odvoláním na nutnost respektování unijních hodnot. Následně tyto země zákaz sice zrušily, ale vyjednaly si Evropou ‚posvěcené‘ embargo na dovoz obilí a dalších zemědělských komodit z Ukrajiny minimálně do půlky září,“ referují agrárníci o tom, co se dělo v Bruselu, zatímco naše vláda v tomto směru nekonala.

„Bohužel naše vláda se stále odvolává na solidaritu s Ukrajinou a tvrdí, že se do Česka nic nevozí a na cenu to nemá vliv. Upřímně si řekněme, že koridory solidarity, které měly zajistit export do nejchudších zemí světa, nefungují,“ jsou si v agrární komoře jisti nefunkčností opatření, která měla zajistit dovoz obilí do nejchudších států světa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: MaA

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

5 zemí východní Evropy ví, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse8cc1c64ee4703e5406b51e7eb23e936f68e014b419b213a802 , 27.07.2023 14:57:52
jak ochránit své zemědělce. Jen Česko vyniká v lokajství k Bruselu a Ukrajině. Myšlenku na nějakou samostatnost pro Česko u Fialy nenajdeme ani po roce a půl.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Čeští elfové. Co jsou zač a kdo je platí? Analytik se podíval blíže

9:51 Čeští elfové. Co jsou zač a kdo je platí? Analytik se podíval blíže

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezodpovězená otázka, kdo platí České elfy a jejich boj s takzvanými dezinformacemi.…