„Úspěšnost států a kultur se posuzuje také podle toho, že za dveřmi je fronta duší, které by rády dovnitř,“ uvedl na zdůvodnění Klvaňa. „Naše nulová reputace nikomu nevadí a je docela možné, že v dnešní uprchlické krizi ji naopak Češi považují za výhodu: aspoň nám sem nikdo nepoleze,“ podotkl.
Ve svém textu hovoří o studentech americké univerzity, kde vyučuje, a o stoupající rasové a etnické pestrosti. Konstatuje, že tato pestrost sice není bez nástrah, ale v konečném výsledku je vlastně výhodou.
„Americká otevřenost novému, k níž patří ochota nejdřív uvítat, pak integrovat a posléze přijmout za své to, co bylo jiné, se vztahuje jak k myšlenkám a nápadům, tak k lidem. Proto prakticky každý důležitý vynález, každý nový umělecký směr, každá inovace v pop-kultuře přichází z USA,“ uvádí s tím, že v této souvislosti mu připadá hloupá pomýlená snaha některých evropských států, vybírat si vhodné přistěhovalce.
Původní text ZDE.
„Je to politika vycházející vstříc voličským náladám, politika podbízivá, krátkozraká a jistě i nemorální,“ sdělil a otázal se, jak člověk může vědět, kde je talent.
V té souvislosti mluví i o nezájmu uprchlíků jít k nám do Česka. „Nemáme ve světě špatné jméno, ale žádné. Naše žádná pověst tady nikomu nevadí a momentálně ji – onu nulovou reputaci – většina Čechů považuje za výhodu. Hlavně ať nám sem nikdo neleze! To není jen iluze, ale dlouhodobý návod k úpadku,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef