V Británii oficiálně vyhlásili „měsíc islámu a multikulturalismu“. A tady je otřesná bilance, co se během něj odehrálo

09.06.2018 10:49 | Zprávy

Vedoucí pracovník Gatestone Instute v New Yorku Soeren Kern zpracoval přehled toho, jak ve Velké Británii vypadal měsíc islámu a multikulturalismu, jímž byl letošní únor. Z peněz daňových poplatníků se financovalo rozdávání muslimských šátků. Na londýnské módní přehlídce byly předváděny nejnovější styly hidžábu, abáji a dlouhých sukní se zaměřením na rozbití stereotypů v módním průmyslu. Aktivista pro boj proti extremismu obvinil Británii, nikoli islám, ze stvoření džihádistů Beatles, skupiny čtyř Britů, kteří v Sýrii mučili a popravovali zahraniční humanitární pracovníky a novináře.

V Británii oficiálně vyhlásili „měsíc islámu a multikulturalismu“. A tady je otřesná bilance, co se během něj odehrálo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní mainstreamová média tají. Autorem následujícího textu, který vyšel 12. března a v anglickém originále je k dispozici zde, je Soeren Kern, vedoucí pracovník Gatestone Institute v New Yorku. Jde o přehled toho, jak v únoru vypadal ve Velké Británii měsíc islámu a multikulturalismu. O český překlad se postaral Josef Janeček a ParlamentníListy.cz ho v nezkrácené podobě zveřejňují.

1. února. Úředníci ministerstva zahraničí vyzvali 1 800 zaměstnankyň ministerstva, aby si při příležitosti Světového dne hidžábu vyzkoušely, jaké to je nosit islámský šátek. Příslušný odbor potřebné šátky, financované daňovými poplatníky zajistil a tvrdil, že symbolizují „osvobození, respekt a bezpečnost“. Kritici připomněli povinné zastrašování žen v islámských zemích, jako je Írán a Saúdská Arábie, a uvedli, že ženský oděv je symbolem mužského útlaku. Konzervativní poslanec Andrew Bridgen prohlásil: „Chtěl bych vědět, čí skvělý nápad to byl. Je to směšné, je to naprosté plýtvání penězi daňových poplatníků a nikoliv práce příslušející vládnímu úřadu. Neznám žádné ministerstvo zahraničí, které by propagovalo křesťanství, nebo rozdávalo křížky.“

1. února. Max Hill, QC (Queen's Counsel, poradce královny), nezávislý posuzovatel protiteroristických zákonů, prohlásil, že je „zásadně špatné“ používat k popisu útoků uskutečněných v Británii i jinde výraz „islamistický terorismus“. Hill řekl, že slovo terorismus by nemělo být spojováno „s žádným ze světových náboženství“ a že místo toho by se měl používat termín „terorismus inspirovaný Daešem“. Konzervativní poslanec Philip Davies obvinil Hilla z „navádění“ k politické korektnosti: „Možná to je přijatelné v módních metropolitních kruzích, ve kterých se pohybuje, ale všechno, co dělá, ukazuje, že je úplně mimo kontakt s veřejností. Domnívám se, že politicky korektní sluníčkář by byl srozumitelnější.“

1. února. Ministerstvo vnitra uveřejnilo zprávu o 18 měsíců trvajícím nezávislém průzkumu uplatňování zákonů šaría v Británii tzv. soudy šaría. Průzkum, kterému předsedala Mona Siddiqui, profesorka islámu na univerzitě v Edinburghu, navrhuje legislativní změny požadující, aby muslimské páry podstoupily občanský sňatek před nebo současně s islámským obřadem. Takový požadavek by poskytl ženám právní ochranu podle britského práva. V průzkumu se uvádí, že téměř všechny ženy oddané podle práva šaría usilují o rozvod. Vzhledem k tomu, že „značný počet“ muslimských párů nezaregistruje své manželství podle občanského práva, „nemají některé muslimské ženy možnost získat občanský rozvod“. Zpráva rovněž doporučila regulaci soudů šaría.

Nejlepším místem pro ukrytí stromu je les

4. února. Paul Song, 48letý pastor, pracující jako kaplan ve vězení Brixton v jižním Londýně, byl vyhozen z práce poté, co jeho nadřízený kaplan, imám Mohammed Yusuf Ahmed, obvinil Songa z propagace „extrémních“ křesťanských názorů. Song řekl, že byl vyloučen na základě falešných tvrzení muslimského vězně a prohlásil, že imám chce ve věznici změnit „křesťanskou dominanci“.

4. února. Britský zpravodajský agent varoval, že stovky britských islámských džihádistů se vrátily do Británie a mají v úmyslu získávat další džihádisty k útokům ve Spojeném království. Sdělil, že většina navrátilců se ukryla v oblastech s velkým počtem muslimského obyvatelstva, včetně Birminghamu, Leicesteru, Londýna a Lutonu. „Nejlepším místem pro ukrytí stromu je les a přesně to dělají bývalí bojovníci ISIS,“ prohlásil. „V podstatě jen přemístili své velitelské stanoviště ze Sýrie do Spojeného království. Jsou obavy, že zahájí nábor a rozpoutají teror na britské půdě.“

8. února. Podle oficiálních statistik se počet ovcí zabitých v Británii bez omráčení zdvojnásobil na více než tři miliony. Tento nárůst se připisuje muslimské komunitě, která jí více skopového masa, a „striktnějšímu dodržování náboženských rituálů“.

8. února. Mohammed Farooq, 44letý muž z Croydonu, který vyhrožoval, že „vyhodí do povětří“ základní školu The Crescent Primary School v Selhurstu, byl soudem osvobozen poté, co jeho obhájkyně přesvědčila soud, že „nevěděl, co dělá“. Obhájkyně soudu řekla, že pije v důsledku rozpadu svého 18letého manželství a byl „vystresován“, protože dlouho neviděl své děti. Farooq dostal podmíněný trest odnětí svobody na čtyři měsíce.

9. února. Ahmed Abdoule, 33letý Somálec, žijící v East Hull, byl odsouzen na 11 let do vězení za znásilnění dospívající dívky. Korunní soud v Hullu si vyslechl, jak Abdoule vyhrožoval oběti, že ji zabije, pokud by to někomu řekla. Soudce Mark Bury řekl Abdoulovi: „Říkala ti, že je panna, aby se pokusila tě zastavit. Ty jsi jí odpověděl: To nemůžeš být, jsi přece bílá.“

10. února. Bylo zjištěno, že 31letý Mohamed Abdullahi Mohamud, podezřelý z terorismu a používající 17 různých falešných jmen, pracuje na londýnském letišti Heathrow. Vyšetřováním se zjistilo, že Mohamud lhal o své zločinecké minulosti – byl několikrát odsouzen za loupež, sexuální násilí a praní špinavých peněz – ale před tím, než mu byl umožněn přístup na letiště, nebyla provedena žádná prověrka jeho minulosti.

Džihádisty Beatles nestvořil islám, ale Británie

11. února. Brian Walker, 63letý skautský vedoucí z Bristolu, byl vyhozen, protože přirovnal muslimskou vedoucí skautek, která nosila nikáb zakrývající i obličej, k padouchovi z Hvězdných válek Darthu Vaderovi. Walker si stěžoval na časopis Scouting, oficiální časopis skautského hnutí poté, co časopis citoval tuto ženu, která prohlásila, že „v úplném islámském závoji vynikne její úžasná postava, když odvádí děvčata z kanoistiky“. Walker odporoval e-mailem: „Kanoisté se takto neoblékají, potřebují neomezeně vidět na všechny strany, aby měli přehled o celém svém oddílu. Takto by se velmi pravděpodobně sami utopili v tomto stanu Dartha Vadera!“ Walker rovněž obvinil skautskou asociaci ze zvyšující se podpory politické korektnosti a z upřednostňování mezináboženských otázek na úkor křesťanských hodnot.

13. února. Britská vláda uvedla, že má k dispozici nástroj, pomocí kterého lze přesně detekovat džihádistický obsah na internetu a blokovat jeho zobrazení. Ministryně vnitra Amber Rudd řekla v BBC, že nevylučuje použití zákona, který by umožnil technologickým společnostem tento nástroj používat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

14:45 „Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

Poslanecká sněmovna v pátek chvílemi připomínala sopku před výbuchem. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hod…