Trhovec Tony přišel do Velké Británie v roce 1979. Britské občanství má už dlouho a dnes prodává kabelky. A nelíbí se mu, jak dobře se mají dnešní migranti. Přijdou na ostrov a hned dostanou dávky a při první příležitosti i práci. Migranti z předchozí generace si mohli podle Tonyho nechat o něčem podobném jen zdát. České čtenáře o situaci ve Spojeném království informuje s odvoláním na zahraniční zdroje server iDnes.cz.
„Nejsem rasista ani nic podobného, ale jen říkám, že sem přicházejí a pracují vlastně za nic. Děti ani Angličané neseženou práci, protože těmto lidem stačí velmi nízké mzdy. Všechno tu mají zadarmo, dostanou slevy na daních, obecní byty,“ stěžuje si Tony. Jejich předchůdci v minulých dekádách museli tvrdě dřít, aby si získali postavení.
Podobné hlasy se ozývají např. z pákistánské komunity. Lidé si stěžují, že přišli do země proto, aby se jejich děti měly lépe. Výhody prý ale získávají lidé z východu Evropy, obsazují pracovní místa, ale i místa v nemocnicích a jejich přítomnost v zemi zvyšuje i ceny nemovitostí. Asiaté mají z cizích Evropanů strach ještě z jednoho důvodu – Poláci a další cizinci bývají častokrát větší profesionálové ve své práci a Angličané si najímají raději je.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp