Akce začala zpěvem písně "Jednou budem dál". Pak už projevy odstartoval Ray Baseley, jeden z pořadatelů akce a mluvčích iniciativy, který se opíral jak do Babiše, tak do Zemana. Dotkl se i zvolení nových členů Rady ČT: "Českou televizi zasáhlo zvolení nových zástupců do její rady. A kvůli tomu jsme dnes také tady."
Pak už hovořil další organizátor Fedor Bruoth, který se tématu ČT věnoval podrobněji a také se trefoval do Babiše a Zemana za údajnou proruskost. "Všichni ti, které jsem zmínil, svorně pracují na tom, aby ovládli Českou televizi, aby ji ochočili a dali jí náhubek. Ale to jim nesmíme dovolit. Chtějí z ní udělat hlásnou troubu momentálních mocipánů. To nechceme a to také nedovolíme."
Následně se mikrofonu chopil dokumentarista Martin Vadas a i on se dotkl tématu. "Byla zmíněna situace České televize. Chtěl bych ji dát do souvislosti, nejde jen o ty tři, kteří reprezentují, jak to řekla paní Němcová 'fašisticko-komunistickou strukturu v Poslanecké sněmovně'. Ale jde o celkovou situaci České televize. Žádný podnik v České republice a ani žádný zaměstnanec nepracuje za peníze roku 2008. Jen Česká televize a Český rozhlas. Poslanci si to pro sebe vyřešili tak, že sobě a dalším ústavním činitelům zvýšili platy více než dvakrát za tu dobu. Domnívám se, že to ohrožuje výkonnost veřejné služby. Zadarmo se to dlouhodobě kvalitně dělat nedá. A já si myslím, že veřejná služba musí být kvalitní, aby měla své opodstatnění. Aby nás informovala nezávisle. Aby si ji nikdo nemohl uplatit. Aby ji nikdo nemohl ovlivnit ve svůj prospěch. Potřebujeme nezávislou Českou televizi, nezávislý Český rozhlas," řekl Vadas a dočkal se potlesku. Dodejme, že právě to, že není známo, jaké mají její zaměstnanci platy, je jedním z častých bodů kritiky ČT.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas