„Rýsuje se další Waterloo Fialovy vlády, které tvrdě dopadne na náš průmysl,“ uvedl ve svém komentáři Michal Hašek (PRO), bývalý hejtman Jihomoravského kraje a někdejší poslanec. Podle něj se KHNP v rámci „rozparcelování trhu“ z evropských projektů zjevně stahuje, aby zvýšila šance amerického Westinghousu, a následně se sama stala jeho subdodavatelem.
„Našemu průmyslu tak během pouhých několika měsíců umřela naděje, že bude mít šedesátiprocentní podíl na Dukovanech a současně že se výhledově bude moci podílet na výstavbě nových jaderných kapacit ve Švédsku, ve Slovinsku či v Nizozemsku,“ dodal Hašek.
Jižní Korea oficiálně oznámila svůj odchod z nizozemského projektu Borssele minulý týden s tím, že „časový rámec neumožňuje plně využít jejich technologii“. Podobný postoj zaujala firma i letos v lednu ve Slovinsku a již loni v prosinci se stáhla z projektu ve švédském Ringhalsu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný