V Německu žije víc žadatelů o azyl a lidí s nárokem na azyl, než je lidí v Praze

25.06.2018 16:23 | Zprávy

Deník Die Welt přináší aktuální statistiky, které se týkají počtu přistěhovalců v evropských zemích. Na prvním místě se drží Německo, za kterým s velkým odstupem následují Francie a Itálie.

V Německu žije víc žadatelů o azyl a lidí s nárokem na azyl, než je lidí v Praze
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) zveřejnil aktuální počty uprchlíků s nárokem na azyl v jednotlivých evropských zemích. Nejvíce těchto osob pobývá v Německu (1,41 milionu). S velkým odstupem poté následuje Francie (420 000) a Itálie (335 000). Poměrně velké množství uprchlíků, vzhledem k počtu domácího obyvatelstva, pobývá také ve Švédsku (328 000) a Rakousku (173 000). Naopak v Řecku se počet uprchlíků podle UNHCR snížil na 83 000.

Jak uvádí Die Welt, v celém Řecku tak žije méně osob s nárokem na azyl než v hlavním městě Německa Berlínu. Tam jich podle údajů z konce minulého roku úřady evidovaly 83 322. „Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko zase pobývá 433 236 uprchlíků, což je více než například v celé Itálii,“ uvádí vlivný německý deník s tím, že v loňském roce padlo 524 185 rozhodnutí o udělení či neudělení azylu. To je více než ve všech státech Evropské unie dohromady.

Německo vyřizovalo nejvíce žádostí o azyl ze všech evropských zemí i v nedávné minulosti. Naopak Řecko nebo Itálie byly v tomto ohledu poněkud skromnější. „Řecko průměrně v posledních deseti letech přijímalo ročně 10 000 rozhodnutí o azylu. V Itálii to potom bylo mezi lety 2008 a 2014 mezi 11 000 a 35 000 ročně. V posledních čtyřech letech potom italské úřady evidují ročně asi 80 000 rozhodnutí o azylu.“

Nicméně zveřejněné statistiky se pochopitelně netýkají ilegálních migrantů, kteří se počítají jenom v samotné Itálii na stovky tisíc, a podobně tomu je také v Německu. Nová italská vláda oficiálně hovoří nejméně o půl milionu ilegálů, které hodlá deportovat do jejich mateřských zemí. Přibližně stejný počet ilegálních migrantů přebývá také v Německu. Úřady v obou zemích mají jen málo dostupných nástrojů, aby zjistily aktuální místo jejich pobytu, natož aby je byly schopny vyhostit.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský vyvrací spekulace o příští funkci. Ale co přišlo od Pirátů, překvapilo

11:12 Lipavský vyvrací spekulace o příští funkci. Ale co přišlo od Pirátů, překvapilo

Jaká je budoucnost ministra zahraničí Jana Lipavského až opustí svůj post? Kuloární spekulace, že by…