Jde o píseň Zadek jak žok, a jak již název naznačuje, mnozí v ní budou moci najít množství prohřešků proti korektní mluvě a genderové citlivosti. Navíc se v ní nehezky zpívá o Tibetu a dalajlámovi, který dívce s žokem pod zády slíbí pomoc, nechá si za to zaplatit, ale nakonec to nesplní.
Třetím šokem, který fanoušky Tibetu a politické korektnosti nejspíš dorazí, je fakt, že píseň je původně ruská a napsal ji Semjon Slepakov. Nohavica ji pouze opatřil českým textem.
Hlavní hrdinkou písně je dívka jménem Aňa Kuzněcová, které příroda nadělila mimořádně velké pozadí. Tento „zadek jak žok“ jí způsobil „velký psychický blok“.
Následuje přehled jejích neúspěšných pokusů, jak se nadměrné zátěže zbavit. Na videu, kde Nohavica píseň zpívá, je patrné, že metody typu „vibrační pás si nosila“ nebo „tuky a cukry nemíchala“ vyvolávají mezi publikem záchvaty smíchu.
Po čtyřech letech vzdá Aňa tuto konvenční terapii a rozhodne se zcela změnit svůj život. Inspirovaná reklamou vyrazí vyřešit své problémy do Tibetu. Tam jí dalajláma slíbí, že na ni za náležitý obnos sestoupí Buddha a „zadek zmizí“.
Za smíchu publika popisuje Nohavica terapii, prováděnou v tibetském stylu. Přes to všechno má ale Aňa i po roce stále zadek jak žok. Vykašle se tedy na tibetskou filozofii a začne žít jako normální člověk. Po roce potká muže, kterému imponují všechny její křivky, a vše končí happy endem konvenční rodiny s manželem a dcerou.
Píseň se stala na internetu hitem. Slouží i jako doporučení „nejezdi do Tibetu“, neboť tam podle jednoho Nohavicova verše házejí lidi medvědům. Je otázkou, kdy se píseň stane terčem zájmu strážců politické korektnosti. Důvodů, aby upadli do mdlob, je v písni více než dost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav