Jen v původní angličtině ho shlédlo již kolem milionu diváků, statisíce hlásí verze ve španělštině a další desetitisíce v jiných jazycích.
Dvanáctiletá Kanaďanka Victoria Grant po své přednášce pro Rotary Club dostala stejnou pozvánku od Veřejného bankovního institutu. Hovořila na téma korupční bankovní systém, zotročení vlád a obyvatel. A dá se říci, že přes její útlý věk, jde o poměrně bezchybnou analýzu a rozbor toho, co se děje. Toho, o čem nemají mnozí dospělí ani potuchy. Nebo toho, co nechtějí slyšet?
Dívka vše uvádí na příkladu země, z které pochází - přesto je zřejmé, že její příklad platí i pro ostatní místa na Zemi.
Zdroj: YouTube
„Kanadská vláda si nejprve půjčí peníze od soukromých bank. Tyto dluhové peníze pak půjčí Kanadě se složitým úrokem. Vláda pak každým rokem zvedá Kanaďanům daně, aby mohla zaplatit úrok z exponenciálně rostoucího národního dluhu. Výsledkem je inflace stále méně skutečných peněz. Banky si ale plní kapsy těmi skutečnými penězi. Vláda tak dává stále více možnost bankám půjčovat peníze, které neexistují. Když vám banka dá hypotéku, což znamená, pokud přeložíme to slovo (z angličtiny) do latiny, smrtící závazek, nedá vám ale žádné skutečné peníze, které existují. Jen stisknou klávesu na počítači. A vytvoří z ničeho falešné peníze. V trezorech bank samozřejmě tyto peníze také nejsou," popisuje princip virtuálních peněz Victoria Grant.
A pokračuje tím, že tedy pokaždé, když banka poskytne někomu úvěr, vytvoří se nový účet, nové, ovšem pouze virtuální peníze, které vlastně neexistují. A jelikož půjčka je dluh, jsou v současném ekonomickém systému všechny peníze již dluhem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová