Podle Haška se takovou výjimku na rozdíl od ČR podařilo vyjednat Slovensku a dalším středoevropským zemím. „Konkrétně třeba tady v Brně to znamená, že se o několik let odloží připravovaný projekt pokračování velkého městského okruhu,“ uvedl s tím, že v každém kraji by se daly najít podobné klíčové stavby, na které to bude mít dopad.
„Považuji to za neschopnost ministrů dopravy a životního prostředí. I když jejich hnutí má motto, že nekecají a makají, tak v tomto případě toho moc neodpracovali,“ rýpl si Hašek do hnutí ANO. Právě jeho ministři nyní řídí jak ministerstvo dopravy, tak ministerstvo životního prostředí.
Nyní by se vláda měla pokusit zachránit alespoň nějaké stavby. „Povedlo se to Slovákům, povedlo se to dalším státům. Nevím, proč by se to nemělo podařit ČR,“ zdůraznil hejtman.
Protože jsou v ohrožení projekty za stovky miliard z fondů EU, kraje nabídnou vládě pomocnou ruku a nabídnou, jak čerpat tyto prostředky. „Já si nepřeji, abychom museli jediné euro vracet do Bruselu. A aby místo českých silnic je dostal například turecký prezident Erdogan,“ dodal Hašek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam