Bezpečnostní situace ve stotisícové Chotěbuzi se v posledních měsících výrazně zhoršila. Jenom od začátku roku došlo ze strany zejména syrských a afghánských migrantů k několika násilných útokům. Při některých z nich došlo i na použití nože. Ačkoli demonstrace „proti migraci“ mají v německých médiích pejorativní nádech a jejích organizátoři jsou označováni za příslušníky „extrémní pravice“, v Chotěbuzi mají obyvatelé města skutečně důvod k obavám.
Dokonce i místní policie připouští, že od začátku migrační krize a příchodu tisíců migrantů se bezpečnostní situace výrazně zhoršila. Hovoří se o několikanásobném nárůstu krádeží i počtu násilných útoků. Sobotní demonstrace ve druhém nejlidnatějším městě Braniborska se stala vyvrcholením nespokojenosti běžných občanů, z nichž drtivá většina nemá se žádnými skutečnými či údajnými extremistickými organizacemi nic společého.
Počet migrantů za poslední dva roky stoupl třikrát až čtyřikrát. Odhaduje se, že ve stotisícové Chotěbuzi nyní žije něco kolem devíti tisíc migrantů. Zatímco v dřívějších vlnách do města přicházeli v pozvolném tempu desítky či maximálně stovky migrantů, z nichž se většina stačila úspěšně integrovat, v případě jejich následovníků v letech 2015 až 2017 není integrace zdaleka tak úspěšná. Město je navíc zadlužené a nemá prostředky, které by mohly přispět ke zlepšení integrace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Provazník