Vám mažou názory, šéf Facebooku bohatne. Dokonce obdaroval Bidenovu vládu

10.02.2021 10:17 | Zprávy

Při pandemii a následných uzavírkách podstatně vzrostl význam sociálních sítí, mezi nimi i Facebooku. Což se podepsalo i na jmění Marka Zuckerberga. Před covidem se jeho majetek odhadoval na 76 miliard dolarů. Teď mu schází ani ne dvě miliardy do rovné stovky. A jeho platforma se opět chystá přitvrdit proti dezinformacím. Mazat se bude to, co jde proti stanoviskům WHO ohledně vakcíny.

Vám mažou názory, šéf Facebooku bohatne. Dokonce obdaroval Bidenovu vládu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem

Je téměř jisté, že po současné krizi zůstanou mnozí mnohem chudší než bývali, jiní budou muset splácet velké dluhy, jiným krize vzala peníze a rezervy, které dlouho střádali na rozšíření svého podnikání. Kdo naopak při krizi nezchudl, je americký miliardář a zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg.

Podle článku z poloviny roku 2019 se jmění Marka Zuckerberga tehdy odhadovalo na 76 miliard amerických dolarů. To bylo ještě před koronavirovou krizí, i když podle některých vědců už tehdy vir v Číně existoval. Dnes podle magazínu Forbes (který o Zuckerbergově jmění psal i v roce 2019) je miliardář v dolarech o dost bohatší, s 98,6 miliardy se blíží magické stovce. Pro úplnost dodejme, že Zuckerberg nesedí na matracích plných dolarových bankovek, jeho jmění stojí a padá na hodnotě akcií jeho výtvoru, Facebooku. Jedna akcie Facebooku stojí 269,45 dolaru, v přepočtu 5716 korun. Když přitom Facebook na burzu vstupoval, stála „pouhých“ 38,23 dolaru.

Zuckerberg se, pro některé možná osudově, narodil v roce 1984 a o počítače se zajímal již od mládí. Facebook založil při studiu na Harvardu ve svých 19 letech a dle serveru Business Insider svůj první milion dolarů získal ve 22 letech. Nicméně nejvíce zbohatl, když se Facebook stal obchodovatelnou firmou. První milion uživatelů měla sociální síť už v roce 2004 a postupně se rozšířila na střední a vysoké školy v USA, což přilákalo zájemce o umístění reklamy.

Na burzu se Facebook dostal v roce 2012, po uzavření soudních sporů mezi jeho zakladateli. A i když první prodej akcií nedopadl úplně tak, jak se předpokládalo, Zuckerberg se stejně zařadil mezi nejbohatší muže světa. Při covidové pandemii sice akcie Facebooku utrpěly, ale ne nadlouho. Propad začal v únoru, akcie spadly v hodnotě zhruba o čtvrtinu, ale už v květnu se dostaly na svou původní hodnotu, kterou záhy překonaly. Není divu. Nejedna země při pandemii omezila pohyb venku a komunikace milionů, možná i miliard lidí probíhala po internetu a Facebook kromě své vlastní komunikační funkce vlastní i službu WhatsApp.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Novinář se mnou udělal rozhovor. A dostal za to takový céres...“ Vidlák odkryl mainstreamová média

22:14 „Novinář se mnou udělal rozhovor. A dostal za to takový céres...“ Vidlák odkryl mainstreamová média

Bloger a jeden ze zakladatelů hnutí STAČILO! Daniel Sterzik, zvaný Vidlák, představil strategii hnut…