Varování Babišovi z Čulíkova serveru: Nevíte, co bude za tři týdny? Tak já vám to povím

05.03.2021 11:26 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) se zatím nechce s určitostí vyjadřovat k predikcím, v jakém stavu bude Česko přibližně po třech týdnech v tvrdém lockdownu, do kterého země vstoupila v pondělí. Ve čtvrtek však uvedl, že rozhodně ani pak nemůžeme čekat, že se bude rozvolňovat. Někteří mají však jasno už teď, co nás za pár týdnu čeká: „Lidem dojde trpělivost s kašparem, který trpí spasitelským komplexem a v posledních několika letech si hraje na premiéra,“ píše publicista Karel Dolejší v komentáři pro Britské listy.

Varování Babišovi z Čulíkova serveru: Nevíte, co bude za tři týdny? Tak já vám to povím
Foto: Screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně

„Andrej Babiš, tento bojovník proti ‚nemehlům‘ v politice, ‚neví, co bude za tři týdny‘. Přitom vůbec není těžké v hrubých rysech domyslet, co se stane po vypršení vládou vyhlášeného nedopečeného lockdownu, pokud se situace významně nezlepší,“ píše Dolejší.

Především se stane to, že lidem dojde trpělivost: „Velká část české společnosti vypotřebuje veškerou trpělivost, kterou až dosud měla s kašparem, který trpí spasitelským komplexem a v posledních několika letech si hraje na premiéra,“ dodává publicista.

Podnikatelé, kteří udržovali své obchody a provozovny od loňského března ve stavu hibernace a neustále doufali, že se jim podaří ze zapeklité situace nějak dostat, právě začínají zavírat. „Ne, neposlouchejte štěkot vzteklých psů z Hradu – nekrachují ‚neschopní‘, ale buď ti, kdo v menších a středních firmách neměli velké vnitřní rezervy, nebo dále ti, kdo nejsou neoddělitelně přisáti na prs státního rozpočtu jako premiérův Agrofert,“ podotýká Dolejší.

Schopnost přežít chaotická protipandemická opatření s podnikatelskými schopnostmi podle něj souvisí asi stejně, jako schopnost nakrást si v privatizaci podnikatelské impérium se schopností řídit středně velký evropský stát.

Původní zdroj ZDE

Stejně tak učitelé jsou doslova „nadšeni“ z vyhlídek na premiérem navržené administrativně přiznané maturity a nikdo jim neřekne, jak bude jejich profese nadále vypadat. „Mohou počítat s prezenční výukou? A kdy? Od září? Nebo spíše od druhého pololetí/letního semestru školního roku 2021–2022?“ poukazuje na zmatek ve školství bez jasné vize.

S vlekými ztrátami se potýkají i lidé, jež živí dělnická profese. „Pomalu i je začíná postihovat nezaměstnanost, vyhlídky jsou nejasné, do budoucna žádné jistoty. Poté, co jim vláda v krizi populisticky snížila daně, vyšlo najevo, že pokud si i práci udrží, stejně se pěkně rychle dočkají opětovného nárůstu daňové zátěže,“ dodává Dolejší.

V opačném případě by nezbylo než škrtat ve výdajích na školství, sociální zabezpečení a zdravotnictví. Což by samozřejmě zaměstnanecké skupiny v principu odkázané na státní služby nesmírně nadchlo. Zdravotníci, ti toho právem mají ze všech nejvíce dost už teď.

„Za tři týdny zkrátka bude po trpělivosti s touto vládou. Babiš už by měl s Márou usilovně vymýšlet, s čím pak předstoupí před občany,“ uzavírá Dolejší.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…