„Vždycky, když se mění vlády, a zvláště pokud středopravicovou nahrazuje středolevicová, panují obavy, aby nedošlo k nějakým nežádoucím změnám,“ prohlásil Schapiro. Vzápětí ale dodal, že nejen jemu, ale celému týmu ambasády se podařilo si vybudovat velmi dobrý vztah „v podstatě se všemi členy“ současné české vlády.
Celý text je ZDE
Server upozornil, že Schapiro se stal za rok ve své funkci jedním z nejviditelnějších ambasadorů v Česku, protože často jezdí po republice. „Cíleně jsem se rozhodl, že budu hodně v kontaktu s lidmi, aby se vědělo, co prosazujeme, jaké jsou naše postoje. Abych svoji práci mohl dobře dělat, musím pochopit zemi, kde působím, a na to nestačí si povídat jen s politiky či šéfy velkých firem,“ vysvětlil důvod svého neobvykle velkého cestovatelského apetitu.
Řeč přišla i na uprchlickou krizi. Z dlouhodobého pohledu je podle Schapira nutné najít řešení v těch zemích, odkud uprchlíci přicházejí. Ambasador přiznal, že z krátkodobého pohledu bude Evropa čelit výzvám. „Ale zároveň doufám, že si lidé uvědomí, že příliv imigrantů může být i přínosem, zvlášť v zemích, kde stárne populace,“ podotkl s tím, že tu sice není od toho, aby Čechům říkal, jak mají reagovat. „Můžu ale poukázat na příklad mé země, která za více než 200 let své existence prožila několik silných imigračních vln z různých světových koutů. Vždycky to doprovázely obrovské pochybnosti a obavy, říkalo se, že není možné integrovat Číňany, Iry, Italy, Židy, všichni byli hodně odlišní. Nyní se mluví o Mexičanech. Vždycky se ale ukázalo, že tyto skupiny se nejen dobře integrovaly, ale silně celé společnosti prospěly. Jeden ze zakladatelů Googlu je imigrant, řada zakladatelů či šéfů největších amerických firem z žebříčku Fortune 500 jsou původem cizinci,“ uvedl Schapiro.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam