Veselovský koukal, bylo mi ho líto, řekl Xaver. A koukal i on: Když došlo na mladé

09.11.2020 8:32 | Zprávy

Požadovat, aby se v hospodě nekouřilo, je jako chtít v květinářství párky, řekl v Xaverově studiu člen RRTV a bývalý Klausův tajemník Ladislav Jakl. Podle něho je problém v tom, kolik lidí žije v přesvědčení, že má na něco nárok. Ani politika identit nezůstala ušetřena. Podle Jakla se některé identity hodí, ale jiné ne. „Vy o sobě můžete říct, že jste kreveta, ale zkuste říct, že jste Goebbels, třeba?“ Reagoval na vystoupení „nebinární Evy“ z DVTV. A zhodnotil i výsledky voleb v USA. Že Biden vyhraje bylo prý jasné už ve středu ráno. Ale že by měl Trump odstoupit a uznat porážku? Proč, když protistrana celé 4 roky nechtěla uznat jeho vítězství.

Veselovský koukal, bylo mi ho líto, řekl Xaver. A koukal i on: Když došlo na mladé
Foto: Repro Youtube
Popisek: Člen RRTV Ladislav Jakl

Xaver pro začátek uvedl, že se mu Jakl zapsal do paměti svým výstupem v ČT, kde roztrhal výtisk protikuřáckého zákona. Moderátor doplnil, že takových lidí bylo více, ale Jakl je nekuřák. Člen RRTV mu odporoval, že je možné ho vidět několikrát do roka s doutníkem, ale jinak je nekuřákem. „Přestože jsem celoživotní nekuřák, přestože nemiluji ten odér z těch šatů a přestože jsem nebyl úplně šťastný, že se kouří v kanceláři, kde jsem pracoval, tak u těhle pohnutek a tohohle zákona jsem byl vždycky proti tomu zákazu,“ řekl Jakl a dodal, že lidé sice bojují za své principy, ale když jde o jejich zájem, tak se zpravidla projeví, že ve skutečnosti o žádné principy nejde, ale jde jen o jejich vlastní zájem.

Doplnil, že lidé si myslí, že mají nárok na prostředí, a argumentoval, že pro nekuřáka není žádný rozdíl, pokud na nějakém místě není žádná hospoda, a pokud je někde „kuřácká špeluňka“. „Omezilo vás to nějak? Vás, nekuřáky, kterým vadí kouření? Neomezilo, je to úplně stejný. Předtím tam pro vás nic nebylo, teď tam pro vás nic nebude. Slušný člověk jde dál. Ale ten, kdo má vybudováno, že má na něco nároky, ten řekne: Ale tím, že tam někdo otevřel v té budově hospodu, mně vzniká nárok tam přijít, rozkopnout dveře a říct: Bude tam služba, jakou chci já.“ Jakl pokračoval, že to je jako přijít do květinářství a objednat si párky nebo požadovat ticho na diskotéce či si stěžovat v květinářství na alergii a požadovat, aby květiny vyhodili.

„Jsme zodpovědní za své životy, máme vždycky možnost volby,“ prohlásil bývalý Klausův tajemník a dodal, že rozhodnutí, zda se bude či nebude v podniku kouřit má dělat ten, kdo hospodu vlastní či provozuje. Podle něho v mnoha lidech vyhrává přesvědčení, že živnostník má podnikání půjčené či povolené od státu. „Že ten jim milostivě za svých podmínek dovolí nabízet nějakou službu. Ne. Měli by si lidi zvyknout na to, že existuje smlouva. Jeden nabízí, druhý přijme nebo nepřijme,“ měl jasno Jakl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Kdo řídí Prahu?

Podle všeho byste měl vy, ale přijde vy, že je to spíš Hřib. Myslíte, že tu kumulaci funkcí zvládáte? Proč jste chtěl být primátor, když o vás není vůbec slyšet, za to o Hřibovi až moc? A stojíte za ním, co se týká toho, jak si jako náměstek pro dopravu vede? Vždyť je to jen chaos nebo nějaký skandá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman Křeček k případu Vladimíra Kapala: Dopis jsem dostal. Je třeba se zamyslet

4:40 Ombudsman Křeček k případu Vladimíra Kapala: Dopis jsem dostal. Je třeba se zamyslet

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček reaguje na případ šéfredaktora Svobodného rádia Vladimíra Kap…