Vláda chce, aby pražské letiště bylo co možná nejbezpečnější

10.05.2016 10:44 | Zprávy

Ministerstvo vnitra a Český aeroholding vypracují pro Bezpečnostní radu vlády plán, jak dál posílit bezpečnost pražského Letiště Václava Havla. Po návštěvě na letišti, během které se seznámil s aktuálními bezpečnostními opatřeními, to novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Cílem je dosáhnout nejvyšších známých bezpečnostních standardů, dodal předseda vlády.

Vláda chce, aby pražské letiště bylo co možná nejbezpečnější
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letiště Václava Havla terminál 3

Premiér, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se dnes podle Sobotky přijeli přesvědčit, jak se na letišti uvádějí do praxe opatření, která vláda schválila loni v lednu. Na bezpečnost kabinet tehdy vyčlenil 187 milionů korun. Podle plánů měl být mimo jiné během tohoto roku dokončen systém, který automaticky rozpoznává obličeje cestujících.

Teroristické útoky jsou silným varováním

„Cílem vlády je podpořit všechny kroky k tomu, že budeme schopni pasažérům a návštěvníkům zajistit maximální bezpečnostní standardy,“ uvedl Sobotka. „Teroristické útoky, zejména ty poslední v Bruselu, jsou myslím silným varováním. Požádal jsem pana ředitele (aeroholdingu Václava) Řehoře a ministra vnitra, aby připravili materiál pro jednání Bezpečnostní rady státu,“ dodal. Materiál má zhodnotit pokrok dosažený v posledních letech i přijít i s návrhem dalších opatření.

Peníze, které přidělila vláda, jsou podle Chovance využívány efektivně, pracuje se na posledních bílých místech. „Myslíme si, že během půl roku až roku budou opatření realizována, aby návštěvníky co nejméně obtěžovala, ale zajistila jejich bezpečnost,“ řekl ministr. „Co se týče technologií, patříme mezi 30 procent nejrychleji reagujících letišť,“ řekl Řehoř.

Smíšené hlídky asi po konferenci Interpolu skončí

Na letištích, nádražích a dalších místech, kde se pohybuje větší množství lidí, působí od 22. března smíšené hlídky vojáků a policistů. Vláda nasazení 550 vojáků schválila v reakci na teroristické útoky v Bruselu. Opozice jejich přítomnost v ulicích v minulých týdnech kritizovala. Chovanec chce navrhnout zrušení opatření po evropské konferenci Interpolu, která se koná od 18. do 20. května v Praze.

Po poledni čeká politiky ještě jednání o bezpečnosti Centrálního dispečinku Dopravního podniku hlavního města Prahy, které proběhne s vedením podniku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Bylo ze strany ČSSD , SOCDEM , zrušeno Bohumínské usnesení ?

Dobrý den vážená paní europoslankyně K Konečná , zajímalo by mě , zda , kdy a kým bylo navrženo a případně zrušeno ze strany ČSSD , SOCEN , to jejich " moudré " , slavné , Bohumínské usnesení . Děkuji za odpověď a ať se Vám v osobním i politickém životě daří . E Dolejšová .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úder Bruselu: Domluva mezi Trumpovým ministrem a Maďarskem

12:35 Úder Bruselu: Domluva mezi Trumpovým ministrem a Maďarskem

Maďarský premiér Viktor Orbán je s nástupem Donalda Trumpa opět na koni. Podle maďarského ministra z…