Vláda v lednu rozhodne o kandidátkách do rady pro výzkum a vývoj

27.12.2019 18:40 | Zprávy

Vládní Radu pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) by měly doplnit tři ženy. Navrhovanými členkami jsou bývalá předsedkyně Technologické agentury Rut Bízková, ředitelka Ústavu přístrojové techniky Akademie věd (AV) Ilona Müllerová a Jitka Ulrichová z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Jejich jmenování i pokračování současného člena RVVI a generálního ředitele Siemens ČR Eduarda Palíška v dalším funkčním období projedná 6. ledna vláda.

Vláda v lednu rozhodne o kandidátkách do rady pro výzkum a vývoj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády

Letos v únoru skončilo funkční období Jaroslavě Domkářové, která působí ve Výzkumném ústavu bramborářském, v prosinci chemikovi a místopředsedovi AV Zdeňku Havlasovi a Tomáši Jungwirthovi z Fyzikálního ústavu AV. Rada má 17 členů včetně předsedy. Po jmenování Bízkové, Müllerové a Ulrichové by měla být opět v plném počtu. Nové členy navrhuje její předseda – premiér Andrej Babiš (ANO).

Rut Bízková působí jako konzultantka pro životní prostředí, energetiku a výzkum a také jako poradkyně premiéra. Technologické agentuře předsedala mezi lety 2012-2016, v letech 2010-2011 byla ministryní životního prostředí. Ilona Müllerová stojí v čele Ústavu přístrojové techniky AV od roku 2012, dlouhodobě se věnuje elektronové mikroskopii. Jitka Ulrichová je přednostkou Ústavu lékařské chemie a biochemie, vedoucí Laboratoře buněčný kultur na Lékařské fakultě Univerzity Palackého a také prorektorkou pro vědu a výzkum.

RVVI je odborným a poradním orgánem vlády. Podílí se mimo jiné na přípravě Národní politiky výzkumu, vývoje a inovací. Funkční období jejích členů trvá čtyři roky, mohou ho zastávat nejvýše dvakrát po sobě.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konvička po teroru v Německu: Situace v EU je příšerná. Islamisté se už otřepali

14:12 Konvička po teroru v Německu: Situace v EU je příšerná. Islamisté se už otřepali

Po několika letech klidu došlo v Německu v předvánočním čase k dalšímu teroristickému útoku na vánoč…