Připravil ji Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu a Policie ČR a v sídle knihovny v Ostrovní ulici potrvá do 11. září.
K dokumentaci srpnových událostí posloužily i dosud nezveřejněné snímky v Rakousku žijící nizozemské fotografky Okky Offerhausové, které v roce 2011 získal Národní archiv. Další použité fotografie a dokumenty pocházejí od pořádajících institucí, tedy Muzea policie a Vojenského historického ústavu a také z Vojenského ústředního archivu v Praze a Správního archivu armády v Olomouci.
Výročí napadení Československa vojsky Varšavské smlouvy v Praze připomínají i další výstavy. V dolní části Václavského náměstí je výstava fotografií Milana Linharta. Snímky na osmi velkoplošných panelech zachycují události 21. srpna 1968 v centru Prahy i situaci o rok později, kdy totalitní moc začala s represemi. Každý den také promítají archivní dokumenty i hrané snímky inspirované pražským jarem 1968.
Historické milníky nedávné české historie, roky 1945, 1968, 1969 a 1989 připomínají Česká centra výstavou s názvem Česká osudová data. Kurátorka, fotografka Dana Kyndrová vybrala fotografie předních českých fotografů, kteří zachytili přelomové okamžiky českých novodobých dějin.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk