Vzali krabici, naházeli tam lístky. A bylo. Patrik Nacher ze zákulisí Pirátů, nebudou rádi

10.09.2020 8:32 | Zprávy

Hostem youtubera Bratříčka byl poslanec Patrik Nacher. V téměř tři hodiny dlouhém rozhovoru spolu probrali téma politiky, Prahy či politické korektnosti. „Západní společnost pálí dobré bydlo, ti lidi se mají tak dobře, že si vymýšlejí takové věci, že každý má pocit, že je nějakým způsobem diskriminován a potřebuje mít na to nějakou kompenzaci,“ pronesl zákonodárce. Sám na téma politické korektnosti napsal knihu. Za zdaněním církevních restitucí si stál, jelikož je kritizoval už dávno před vstupem do politiky. „Tak ty se přece prohlasovaly v jednu hodinu ráno o jeden jediný hlas a to ještě člověka, který byl trestně stíhaný tenkrát,“ nastínil tehdejší hlasování.

Vzali krabici, naházeli tam lístky. A bylo. Patrik Nacher ze zákulisí Pirátů, nebudou rádi
Foto: Repro YouTube kanál Bratříček
Popisek: Debata youtubera Bratříčka s poslancem Patrikem Nacherem

Poslanec a člen pražského zastupitelstva Patrik Nacher (nestraník za ANO) byl hostem rozhovoru u youtubera Ondřeje Tesárka alias Bratříčka. Na začátku debaty vyšlo najevo, že se zákonodárce pozval k Bratříčkovi víceméně sám. „Na sociálních sítích jsem začal sledovat takové ty lidi, kteří nemají až ten názor, který souzní s tím mainstreamem a nebojí se jít s kůží na trh, takže jsem našel vás, Daniela Vávru, prostě pár takových lidí, kteří to říkají fakt na férovku, říkají to kultivovanou formou, říkají to jasně a říkají to, co někteří nechtějí slyšet, a tak mě to zaujalo, a tak jsem si řekl, že napíšu vám, napíšu jemu, pojďme se sejít, pojďme si dát kafé a pojďme si o tomhle popovídat,“ pověděl Nacher důvody toho, proč zažádal o rozhovor.

Poté poslanec popsal, jak se dostal k politice. Politika ho měla vždy lákat a bavit, proto již v 20 letech, tedy v roce 1995 vstoupil do ODS, kde začal pracovat jako tiskový tajemník v Hlavní kanceláři Občanské demokratické strany. Po rozdělení strany na ODS a Unii svobody přešel právě do Unie svobody, kde měl pracovat v různých pozicích. „Ale nepolitických. To si právě lidi, kteří mě nemají rádi, pletou, že jsem převlíkač kabátů, já považuji převlíkače kabátů za ty, co jsou politicky voleni za jednu stranu, další volby jsou voleni za druhou stranu a podobně,“ vysvětlil Nacher. V roce 2005 se stáhl z politiky a založil server bankovnipoplatky.com, kde upozorňoval na vysoké poplatky bank v Česku. Na něm probíhá například dobře známá anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek, což dle Nachera pomohlo to v tuzemsku i díky příchodu nové konkurence poplatky za bankovní služby snížit.

„V roce 2013 to bylo poprvé, kdy mě pozval Andrej Babiš, jestli bych nešel do politiky, protože mě někde viděl právě v souvislosti s tou finanční gramotností v televizi a viděl jakým způsobem formuluji ty myšlenky, jak jsem výřečný. Lákal mě do Poslanecké sněmovny, to jsem řekl, že ne, že si myslím, že člověk, když jde do politiky, tak by měl začít někde od píky, to znamená v komunálu, ne hned ve Sněmovně, protože ty věci se má člověk prostě učit, ne tam přijít a mít pocit, že je mistr světa a co mě na tom zaujalo, tak bylo to, že to je projekt podnikatele, projekt pravicový, projekt člověka, co něco dokázal a co do politiky nejde, aby získal kontakty, finance, vliv, protože už ho má,“ popsal Nacher. V roce 2014 kandidoval do zastupitelstva magistrátu Prahy a v roce 2017 se dostal do Sněmovny. „Já mám tu svoji agendu ochrana spotřebitele, exekuce, insolvence a tam mám fakt volné pole působnosti a připravuji ty věci, myslím, že jsem jeden z nejčastějších poslanců připravující novely, pozměňovací návrhy, jeden z nejčastějších lidí v ANO co vystupuje,“ přiblížil poslanec.

„Protože je to má srdeční věc, tak jsem založil web nekorektni.eu obecně o politické korektnosti a vlastně na tyto srdeční záležitosti jsem napsal knihu, takže k finanční gramotnosti jsem napsal knihu Konec finančních negramotů v Čechách a druhá knížka k té politické korektnosti je Šílenosti v době korektní,“ vyprávěl Nacher. Knížkou o politické korektnosti prý lehce předběhl dobu, jelikož prý dobře popisuje současné dění ve světě, avšak je již dva roky stará.

Moderátor se poté přesunul k hodnotovému žebříčku Patrika Nachera. „Vy mluvíte jako pragmatik, který je rád zavrtošený v tom svém konkrétním oboru, je šťastný, že ho může realizovat, to popisujete úplně zjevně a já chci pochopit váš nějaký hodnotový žebříček, protože mluvit o pravici a o tom, jak ty věci chcete řešit a řešíte, o tom jak regulace nefungují a tak dále je hezký, já chci pochopit základní hodnotový systém. Jste součást hnutí ANO, nejste straník, což vám dává nějaký úkrok stranou od toho hnutí ANO. Je to pořád strana, která spolupracuje s rudýma, je to pořád strana, která zdanila církevní restituce a mě by zajímalo, já to neházím na vás, já se ptám, kde je pro vás červená hranice, jestli jste o tom třeba přemýšlel, že budete úplně nestraník, už si smažete tu nálepku ANO,“ zeptal se Bratříček.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

senát

V tom, že teď senát funguje jako automat na podpisy s vámi souhlasím. Jak dlouho ale myslíte, že to bude trvat? ANO teď sice poprvé aspoň částečně uspělo, ale pořád je to málo. Čím to podle vás je? A upřímně, kdyby ANO bylo vládní stranou a současně mělo v senátu většinu, nemyslíte, že by to byl ste...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Snažil se utnout Mašína.“ Řádění Řezníčka v ČT, když vítězil Trump. Byl přistižen

4:41 „Snažil se utnout Mašína.“ Řádění Řezníčka v ČT, když vítězil Trump. Byl přistižen

Spoluzakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra po sledování speciálu ČT k prezi…