Z USA: Takhle krásně by se mohla bránit Ukrajina. Ale nemá čím

15.04.2024 8:54 | Zprávy

Washingtonský Institut pro studium války (ISW) sáhl ke srovnání íránského útoku na Izrael a ruských útoků na Ukrajinu. Íránský útok podle institutu ukázal, že Ukrajina by se mohla účinněji bránit ruským úderům, kdyby měla čím. A když nemá čím, protože Američané zastavili pomoc napadené zemi, Ukrajinci platí vysokou daň. Institut také popsal, jak vysoká je tato cena. Zelenskyj řekl, co teď budou Ukrajinci potřebovat.

Z USA: Takhle krásně by se mohla bránit Ukrajina. Ale nemá čím
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ukrajina s územím obsazeným Rusy

Sobotní útok Íránu na Izrael, proti kterému islámský stát vyslal vlnu dronů a raket, podle washingtonského Institutu pro studium války (ISW) ukázal dvě věci. V prvé řadě to, že těsné sousedství s Ruskem a celková geografie země je pro Ukrajince problém. Vzdálenost Íránu a Izraele, která čítá více než tisíc kilometrů, Izraeli poskytuje čas reagovat na útok, vyslat do vzduchu stíhačky a aktivovat další systémy protivzdušné obrany.

Ale pozor.

Ukázal také to, že kdyby měla Ukrajina k dispozici více prostředků protivzdušné obrany, jako je má Izrael, dokázala by sestřelovat více ruských raket a dronů a chránit tak důležité objekty a především životy vojáků, ale i civilistů. Mužů, žen i dětí.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stejný scénář., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePetr Novák , 15.04.2024 10:23:29
Stejný scénář USA jako v Sýrii či Afghánistánu. Nejprve podporovat opozici, destabilizovat zemi, vyvolat válečný konflikt a pak z války odejít a nechat zemi rozvrácenou. Bohužel, Evropa byla do konfliktu přinucena. Dokončená Nord Stream 2 musela být zničena, aby spolupráce Ruska a Evropy bylo ukončeno.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Soudy a vyvlastňování, jde o čas a o miliardy. Přitom o problému s firmou DIAMO se ví už 30 let

11:50 Soudy a vyvlastňování, jde o čas a o miliardy. Přitom o problému s firmou DIAMO se ví už 30 let

Obrovská halda v Heřmanicích prohořívá už třicet let a nebezpečně se přibližuje k nedaleko uskladněn…