„To, že se tradičně nejdemokratičtější země Evropské unie rozhodne ji kvůli naprostému nedostatku demokratických zásad opustit, je zřejmým znamením, že tato nadnárodní říše v podstatě končí,“ prohlásil ve veřejnoprávním rozhlase Bednář. Zdá se mu, že zmíněná dohoda, kterou britský parlament odmítl, byla v podstatě diktátem Bruselu. „Není to dohoda mezi rovnoprávnými stranami, ale v podstatě diktát, kterým si Evropská unie vynucuje, aby část Velké Británie podléhala jejímu zákonodárství,“ pokračoval v kanonádě Bednář, když se vyjadřoval k tzv. irské pojistce, kterou britští poslanci kritizovali nejvíc.
Základním cílem Evropské unie je podle jeho názoru co nejvíc vytrestat velkou Británii. Kdyby měl Brusel dobrou vůli, prý by mohla vzniknout oboustranně výhodná dohoda. Ale o takovou dohodu podle Bendáře Brusel v žádném případě nestojí. Proto by bylo nejlepší, kdyby došlo ke tvrdému brexitu bez dohody, a situace by byla jasná. „90 procent států světa spolu obchoduje podle pravidel Světové obchodní organizace, velice jim to svědčí a netouží po vstupu do Evropské unie, protože je to přeregulovaný útvar, který škodí ekonomickým zájmům,“ zdůraznil Bednář.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp