Žádné dávky pro rodiče záškoláků. Jde to už dnes

04.10.2011 9:51 | Zprávy

Institut omezení dávek v hmotné nouzi v důsledku toho, že dítě nechodí do školy, už existuje. Vláda proto s jeho zavedením, které hlásá zejména v souvislosti s nepokoji ve Šluknovském výběžku, nepřichází s ničím novým. To prý ministři vědí, jde jim o to, aby se z možnosti stala povinnost.

Žádné dávky pro rodiče záškoláků. Jde to už dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09

"Už dnes je možnost omezit poskytování dávek v hmotné nouzi při neplnění některých povinností, například při docházení do školního zařízení," řekl deníku Právo ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Využívá se toho ale minimálně.

Například v Chomutově podle jeho exprimátorky Ivany Řápkové se k této možnosti sáhlo jen třikrát a stejně to v daných situacích nepomohlo. Podobně dopadlo využití tohoto institutu i v Teplicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…