„Pane Zahradile, že se zrovna otíráte o nás dva, kterých se kritika netýká. My nejsme zpravodajové ani zpravodajství a nijak jsme na něm neparticipovali. Takový ohled k realitě po vás samozřejmě nemohu chtít, vy si vystačíte s realitou vlastních emocí. Ale překvapuje mě, že mluvíte o naší zabarikádovanosti: vy jste se podle stejné logiky zabarikádoval v ODS na pětadvacet let a možná kvůli lidem, jako jste vy, je ta strana na svých nevýznamných procentech, což mě upřímně mrzí,“ napsal Wollner na sociální síti Facebook.
Následně si klade otázku, jak se z prozápadního politika, jakým byl Zahradil, stal odpůrce EU bojující proti „elitám“.
Wollner také důrazně odmítl myšlenku, že by se „zabarikádoval“ v ČT. Doporučil Zahradilovi, aby se podíval na zpravodajství západních televizí, kde působí i starší redaktoři, kteří jsou celý život věrní jednomu médiu. Wollner si tohoto modelu velmi cení. Staršího a zkušenějšího novináře je těžší obelhat. Politikům se to tak snadno nepodaří.
„Pokud někdy koukáte na západní zprávy (nejen na Russia Today), všimněte si, že novináři a moderátoři jsou tam jednomu médiu často věrní celý život a že tam na obraze vystupují především senioři (na rozdíl od východoevropských TV). Mně se tento model líbí víc než fluktuace z média do média, protože to podle mě znamená větší věrohodnost: já žádné názorové přemety nedělám a dělat ani nemusím,“ zdůraznil pracovník ČT.
Marek Wollner na sociální síti doslova napsal:
Odpověď europoslanci ODS Janu Zahradilovi, který mě a Nora Fridrichova spojil v diskusi na profilu u Jakub Horak s kritikou zpravodajství od RRTV, která se týká amerických voleb.
Pane Zahradile, že se zrovna otíráte o nás dva, kterých se kritika netýká. My nejsme zpravodajové ani zpravodajství a nijak jsme na něm neparticipovali. Takový ohled k realitě po vás samozřejmě nemohu chtít, vy si vystačíte s realitou vlastních emocí. Ale překvapuje mě, že mluvíte o naší zabarikádovanosti: vy jste se podle stejné logiky zabarikádoval v ODS na pětadvacet let a možná kvůli lidem jako jste vy je ta strana na svých nevýznamných procentech, což mě upřímně mrzí. Je celkem složité věrohodně vysvětlit názorový vývoj z prozápadního a proevropského politika a "elitního" vedoucího úředníka pro integraci s EU až po "antibruselského" europoslance, který se sám nazývá "plebsem" bojujícím proti elitám (spoustu detailů vynechávám). Jinak, zpravodajství je komplet omlazené, lidi ze "spacákové" revoluce byste tam hledal marně. K mé zabarikádovanosti jen toto: pokud někdy koukáte na západní zprávy (nejen na Russia Today), všimněte si, že novináři a moderátoři jsou tam jednomu médiu často věrní celý život a že tam na obraze vystupují především senioři (na rozdíl od východeovropských TV). Mně se tento model líbí víc než fluktuace z média do média, protože to podle mě znamená větší věrohodnost: já žádné názorové přemety nedělám a dělat ani nemusím. To může za nevýhodu považovat jen východoevropský politik- s mladými a nezkušenými novináři se samozřejmě lépe zametá než s lidmi, kteří mají trochu lepší historickou paměť.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp