Zakážeme náklaďáky? Tomáš Zdechovský nevěřícně líčí, o čem se po sérii útoků uvažuje v Bruselu

25.07.2016 17:46 | Zprávy

Nejdříve zakažme zbraně, poté náklaďáky, píše v nadsázce europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V textu, který zaslal ParlamentnímListům.cz, se zmiňuje o útoku v Mnichově, kdy mladík zastřelil devět lidí, i o útoku v Nice, kdy pod koly kamionu zahynulo 84 lidí.

Zakážeme náklaďáky? Tomáš Zdechovský nevěřícně líčí, o čem se po sérii útoků uvažuje v Bruselu
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Němečtí politici volají po útoku v Mnichově po zpřísnění zákona o zbraních. Nápad zní vcelku logicky a tak nás nepřekvapí, že prý francouzští politici budou nyní volat po zpřísnění zákona pro používání kamionů?!“ píše v nadsázce Zdechovský. 

Zároveň zmiňuje, že přísnější pravidla pro držení zbraní jsou však největší pitomostí, kterou by Němci mohli udělat. „Přesunuli by tak mnoho legálních zbraní mezi ty nelegální a svými důsledky by politici dosáhli opačného efektu,“ dodává europoslanec. „Hlavní háček mnichovského útoku je v tom, že mladík zbraň nesehnal legálně, ale nelegálně na internetu. A proto volání po zpřísnění jinak přísných zákonů pro legální držitele je ve své podstatě nesmysl, který nikoho neochrání před činy takových magorů, jakým byl ten v Mnichově. Je potřeba kolegům vysvětlit, že člověk se záznamem od psychiatra v Německu zbrojní povolení běžně nedostává,“ podotýká Zdechovský.

Jak je vidět na pátečním činu v Mnichově, nabízet nelegální zbraně se stále děje, i když to je už teď zakázáno ve všech státech Evropské unie. „Tvrdit tak, že EU by někoho odzbrojila nebo mu zamezila mít zbraň, je dalším z mýtů o Evropské unii. Možnost legálně vlastnit zbraně bude i po přijetí směrnice v nejpřísnější možné verzi možné,“ zmínil Zdechovský směrnici o střelných zbraních, jež nyní vzniká na půdě parlamentu.

„Tak jako by přísnější zákony o používání nákladních automobilů nezabránily masakru v Nice, tak přísnější zákony o zbraních nezamezí tomu, že se s nimi někde nebude obchodovat. Když chce někdo zabíjet, tak zabíjet bude a nic na tom nezmění sebelepší legislativa, protože nakonec se můžete odpálit jako teroristé v Bruselu s podomácku vytvořenými výbušninami. A jak je vidět, ani kdyby byly stovky policistů nebo pohraničníci na hranicích a v ulicích, tomuto se prostě nezabrání,“ uzavřel Zdechovský. Němečtí politici by se podle něj měli raději zabývat frustrací a radikalizací některých skupin obyvatel.

Celý příspěvek Tomáše Zdechovského

Nejdříve zakažme zbraně, poté náklaďáky

Němečtí politici volají po útoku v Mnichově po zpřísnění zákona o zbraních. Nápad zní vcelku logicky a tak nás nepřekvapí, že prý francouzští politici budou nyní volat po zpřísnění zákona pro používání kamionů?!

Po útocích v Mnichově volají politici v Německu po ještě přísnějších pravidlech pro držení zbraní. Zní to jako logická reakce na to, co se tu stalo, ale ve své podstatě je to největší pitomost, kterou by Němci mohli udělat. Přesunuli by tak mnoho legálních zbraní mezi ty nelegální a svými důsledky by politici dosáhli opačného efektu.

Hlavní háček mnichovského útoku je v tom, že mladík zbraň nesehnal legálně, ale nelegálně na internetu. A proto volání po zpřísnění jinak přísných zákonů pro legální držitele, je ve své podstatě nesmysl, který nikoho neochrání před činy takových magorů, jakým byl ten v Mnichově. Je potřeba kolegům vysvětlit, že člověk se záznamem od psychiatra v Německu zbrojní povolení běžně nedostává.

Při projednávání evropské směrnice o střelných zbraních jsme předložili několik pozměňovacích návrhů, které po konzultacích s českým ministerstvem vnitra a sdružením Lex zpřesnili směrnici, a zároveň jsme z ní vyhodili řadu věcí, které podle nás nemají smysl. Jedním z nich byla například nemožnost nabízet legální zbraně na internetu, přestože k jejich prodeji musí dojít fyzicky, mi přijde nadbytečné.

Nabízet zbraně nelegální je už teď ve všech státech EU zakázáno a jak je vidět na tomto činu, stejně se tak děje. Tvrdit tak, že EU by někoho odzbrojila nebo mu zamezila mít zbraň, jsou dalším z mýtů o Evropské unii. Možnost legálně vlastnit zbraně bude i po přijetí směrnice v nejpřísnější možné verzi možné.

Přísnější zákony o používání automobilů by nezabránili masakru v Nice

Tak jako by přísnější zákony o používání nákladních automobilů nezabránily masakru v Nice, tak přísnější zákony o zbraních nezamezí tomu, že se s nimi někde nebude obchodovat. Když chce někdo zabíjet, tak zabíjet bude a nic na tom nezmění sebelepší legislativa, protože nakonec se můžete odpálit jako teroristé v Bruselu s podomácku vytvořenými výbušninami. A jak je vidět, ani kdyby byly stovky policistů nebo pohraničníci na hranicích a v ulicích, tomuto se prostě nezabrání.

Proto se nebojím označit všechny podobné nápady za nesmysl. Možná by se spíše měli němečtí politici zabývat frustrací a radikalizací některých skupin obyvatel, která je poslední dobou přítomná nejen na sociálních sítích. Ale to už by chtělo možná trochu delší přemýšlení, které občas u některých lidí skutečně bolí.

Přeji hezký den a veselou mysl!

*první odstavec je myšlen jako nadsázka

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Směřování ODS

Vážený pane Zahradil, až do této vlády jsem byl voličem ODS a tak jako i někteří kolegové, kteří mají podobný názor, se zamýšlím nad tím co vlastně ODS dnes je... Říká se že podle ovoce se pozná strom a mě jde mráz po zádech, co jsme to proboha zvolili. Vy jste taková "konservativní tvář" ODS, snad...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tento dotaz je opravdu odporný.“ Hádka v ČT. Moderátorka dopálila Okamuru

21:57 „Tento dotaz je opravdu odporný.“ Hádka v ČT. Moderátorka dopálila Okamuru

Policie žádá o vydání poslance a předsedy SPD Tomia Okamury k trestnímu stíhání. Důvodem je podezřen…