Zásadní kauza z 90. let, ve které jde o velké peníze a má ji na stole i Bradáčová. Již zítra mají vyjít na světlo nové skutečnosti

08.01.2019 15:17 | Zprávy

Web Prvnízprávy.cz se zabývá kauzou, která se táhne již hodně dlouho. Figuruje v ní i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Spor se táhne od poloviny devadesátých let a podle posledních zpráv v něm jde o vyplacení směnky v hodnotě 160 milionů korun. Figuruje v něm osoba Tomáše Linharta, kterého kdysi Josef Klíma v pořadu „Na vlastní oči“ popsal jako Anděla smrti. Již zítra mají prý být odhaleny nové informace.

Zásadní kauza z 90. let, ve které jde o velké peníze a má ji na stole i Bradáčová. Již zítra mají vyjít na světlo nové skutečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

Kauza, která znovu leží na stole české spravedlnosti, se táhne od poloviny devadesátých let. Tehdy podnikatel a pražský obchodník s pohledávkami Tomáš Linhart požadoval po dalším podnikateli Čestmíru Motejzíkovi proplacení směnky v hodnotě 75 milionů korun. Směnka byla podle serveru možná zfalšovaná, možná ukradená.

Po mnoha letech se k směnce přihlásil její skutečný majitel Miroslav Moškvan a o směnku, jejíž hodnota po letech vyrostla takřka na 160 milionů korun, se přihlásil. V březnu roku 2016 se prý Moškvanovi podařilo prokázat, že směnka náležela jemu a Linhart ji vymáhal neoprávněně. Podal proto na Linharta trestní oznámení a případ zaslal dokonce přímo vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové. Moškvan se totiž obával, že na nižších úrovních hledačů spravedlnosti má Linhart kontakty, které by mohly prověření trestního oznámení zhatit.

V roce 2001 směnkou stále disponoval pan Linhart a vyrazil s ní do firmy Masokombinát Písek vlastněné Čestmírem Motejzíkem, kde figurovala paní Helena Motejzíková coby předsedkyně představenstva. Paní Motejzíková podepsala Smlouvu o převodu směnečné pohledávky a indosaci směnky. Na základě této smlouvy bylo Linhartovi vyplaceno 11 milionů korun. Motejzík ale chtěl později od smlouvy odstoupit a požadoval vrácení oněch 11 milionů korun.

„V roce 2006 se však rozhodl Motejzík znovu vyjednávat a uzavřel s Miroslavem Moškvanem, který zastupoval Linharta, Dohodu o narovnání, která se přímo odkazovala na v té době již neplatnou Smlouvu z roku 2001. Panu Moškvanovi, což je skutečný majitel původní směnky, totiž zamlčel skutečnost, že od smlouvy z r. 2001, na kterou se v Dohodě o narovnání odkazuje, o rok dříve odstoupil a je tudíž neplatná. Zároveň zamlčel skutečnost, že součástí Smlouvy o převodu směnečné pohledávky a indosaci směnky byl i Protokol sepsaný u notáře JUDr. Martina Krčmy, kde bylo přesně specifikováno, kdy bude směnka vydána, a kde byla též směnka uložena. Na základě této Dohody o narovnání bylo následně vyplaceno Masokombinátem dalších 25 mil. korun! Kuriozitou je i fakt, že těchto dalších 25 mil. korun bylo vyplaceno Čestmírem Motejzíkem i přesto, že věděl, že se dopouští podvodu a trestného činu, neboť samotná Dohoda o narovnání je díky odstoupení od smlouvy z roku 2001 také neplatná. Veškeré tyto skutečnosti však p. Moškvanovi při podpisu této Dohody o narovnání zamlčel,“ popisuje situaci server.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Co tak najednou?

Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzít mu tu medaili. Soros nemá klid na radost z ocenění od Bidena

19:37 Vzít mu tu medaili. Soros nemá klid na radost z ocenění od Bidena

George Soros, americký investor a miliardář, byl oceněn Medailí svobody od prezidenta Joea Bidena. Z…