Zavírá se tu za názory, chrlil Okamura ve studiu do kamer

17.12.2024 22:42 | Monitoring

Podle šéfa opozičního hnutí SPD v Česku dochází k omezování svobody slova. „V Česku jsou lidé vězněni za názory,“ řekl ve vysílání CNN Prima News předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru k obstrukcím ve sněmovně. Jako příklad zmínil vězněného Tomáše Čermáka za činy v době pandemie. Rovněž jakýkoli názor na dění na Ukrajině by měl být podle Okamury zcela demokraticky umožněn.

Zavírá se tu za názory, chrlil Okamura ve studiu do kamer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda SPD

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v rámci debaty k sněmovním obstrukcím připomněl některé nesplněné sliby Fialovy vlády: „Předsedové vládních stran před volbami explicitně, dokonce na volebních mítincích slibovali, že nebudou zvyšovat daně, ani o zhoršování důchodů nepadlo ani slovo. Po volbách se ukázalo, že obelhali své voliče,“ hájil Okamura obstrukce, že je to „prací opozice“.

Hovořil o totalitních tendencích současné vlády. „Ostatně už to probíhá, za Fialovy vlády se tu zavírá za názory,“ podotkl Okamura, a že by byl nerad, kdyby zde platil jen hlas jedné strany.

Zmínil konkrétní příklad, kdy byl člověk perzekvován za názor. „Já jsem naštěstí v Poslanecké sněmovně, tak si na mě až tak nedovolí, ale to, že se tady zavírá za názory a že se dávají pokuty za názory, to vidíme na příkladech z poslední doby. Můžeme jmenovat jména, a to je opravdu špatně, každý si to může dohledat. Pakliže lidé nevyzývají k trestné činnosti, že by chtěli někoho zabít nebo přepadnout, tak přece názor na konflikt na Ukrajině by měl být tedy zcela demokraticky umožněn. Jestli si vzpomínám, šlo např. o pana (Tomáše) Čermáka,“ připomněl Okamura.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…