Zbrojní analytik varuje před genocidou. Prý už začala, média, neziskovky a politici ale mlčí

04.01.2019 21:40 | Zprávy

Až nám budou neziskové organizace tvrdit, že je naší povinností přijímat africké migranty, měli by se všichni lidé podívat, co se posledních dvacet let dělo třeba v Zimbabwe nebo v Jihoafrické republice. Myslí si to alespoň zbrojní analytik Jaroslav Štefec, který má za to, že bychom dění v Africe měli věnovat mnohem víc pozornosti. Prý bychom možná pochopili, proč tamní bílí farmáři prosí o možnost usídlit se v Rusku. A nejen to...

Zbrojní analytik varuje před genocidou. Prý už začala, média, neziskovky a politici ale mlčí
Foto: Facebook
Popisek: Jaroslav Štefec

Jaroslav Štefec se vrátil do minulosti. Až k roku 2000 v africkém Zimbabwe. Tehdejší prezident Robert Mugabe prosadil zákon, na jehož základě měla půda z rukou bílých farmářů přejít do rukou farmářů černé pleti. I stalo se. A farmy, které do té doby prosperovaly, podle Štefce začaly upadat a ekonomika celé země se zřítila do pekel. Zničila ji inflace obřích rozměrů.

Situace byla tak zlá, že lidé vyšli do ulic a proti diktátorovi Mugabemu protestovali. Diktátor sice nasadil proti demonstrantům ozbrojené síly, ale prohrál ve chvíli, kdy se proti němu obrátila právě armáda. Novým prezidentem Zimbabwe se stal Emmerson Mnangagwa. Půda se začala vracet do rukou bílých farmářů. „Bílí farmáři se vracejí do země vítaní Zimbabwany s radostí až skoro dětinskou,“ napsal Štefec na sociální síti Facebook.

Jenže v roce 2018 nastal další zlom. Na síle opět získávají lidé, kteří chtějí farmy z rukou bílých farmářů předat zpátky farmářům černé pleti. Štefec tuší, jak by to mohlo dopadnout, stačí se podívat na Mugabeho vládu. Právě Mugabeho vládu bychom podle Štefce měli mít na paměti, až nám bude EU a neziskové organizace tvrdit, že musíme pomáhat migrantům černé pleti přicházející k nám právě z Afriky. V minulosti už to ostatně tvrdila.

„EU podporovaná lidskoprávními neziskovkami hlasitě vyhlašuje, že černé Afričany, kteří se k nám probíjejí skrze vlny Středozemního moře, máme povinnost přijmout, protože oni ve své zemi trpí hladem, bezprávím, trpí jako ta zvěř a my máme morální povinnost je přijmout, jsme přece za jejich situaci zodpovědní,“ napsal s nádechem ironie Štefec.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kampaň "snížili jsme deficit o 180 miliard"

Pane preiére, kde si mohu toto sdělení ověřit? Podle všeho je zavádějící a lživé (viz.: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-fiala-se-chlubi-srazenim-deficitu-rozpoctu-k-nemuz-ale-zatim-nedoslo-40495940), pokud je to pravda a jste si toho vědom, pak cíleně dezinformujete. Ptám se tedy ještě jedno...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

12:06 „Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

Jmenování Věry Jourové prorektorkou Univerzity Karlovy vyvolalo na sociálních sítích vlnu reakcí, ča…