Z opakování hrůz holocaustu má Charles skutečné obavy. A to především kvůli nárůstu populistického extremismu a nesnášenlivosti vůči jiným náboženským přesvědčením. Jeho přáním, které dnes v rozhlase vyslovil, je, aby lidé zaujali vstřícný postoj vůči osobám prchajícím před pronásledováním.
„Vidíme nyní vzestup mnoha populistických organizací po celém světě, které jsou stále agresivnější vůči těm, kteří mají menšinovou náboženskou víru. Všechno to má znepokojující ozvěny temných dob ze třicátých let dvacátého století,“ řekl doslova. Podle něj generace jeho rodičů bojovala a umírala ve válce proti nesnášenlivosti, děsivému extremismu a nelidským pokusům vyhladit židovské obyvatelstvo Evropy. „To, že o sedmdesát let později jsme znovu svědky takového zlovolného pronásledování, je něco, čemu prostě nedokážu porozumět,“ podotkl. Jak dodal, dlužíme také hodně svým předkům, aby se ony hrůzy neopakovaly.
Původní text ZDE.
Princ svá slova pronesl v předvánočním čase, kdy zároveň vyzval posluchače, aby o nadcházejících svátcích poslouchali rozvíjející se příběh Kristova narození, kdy Svatá rodina uprchla před násilím a pronásledováním.
Závěrem uvedl, že rozsahu náboženského pronásledování po světě se nevěnuje podle jeho názoru dostatečná pozornost. „Ani nejde jen o útoky proti křesťanům na destabilizovaném Blízkém východě,“ dodal. Vzpomněl také na slova jezuitského kněze v Sýrii, který mu řekl o hromadném unášení v částech Sýrie a Iráku, a vyjádřil obavu že křesťané budou hromadně vyhnáni ze zemí líčených v Bibli. „Říkal, že je docela dobře možné, že do pěti let nebudou v Iráku žádní křesťané,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef