Kechlibar podotýká, že podobně jako v diskusích o koronabondech, v Evropě tečou „kolektivní nervy“ už jen v diskusích kolem divoké migrace z třetího světa. Poznamenává, že se tak děje i u zcela odlišně laděných lidí, a eurobondy se začaly zabývat debaty i na tak odlišných serverech, jako jsou Reddit a Financial Times. Ty přitom mají naprosto jinou demografii.
„Reddit je spíš domovem mladších uživatelů, politicky daleko víc doleva než doprava, velké body tam sbírá třeba Bernie Sanders nebo zelená hnutí. Taky se tam vyskytuje viditelná komunita idealisticky laděných eurofederalistů, o které v realitě skoro nezakopnete. Financial Times jsou naproti tomu domovským teritoriem manažerů, účetních, investorů, případně spekulantů, kteří se v diskusích navzájem častují pojmy jako spread, yield a forexové riziko. Tentokrát se ovšem tamní komunity začaly nápadně podobat – jak prudce zvýšeným provozem proti normálním poměrům, tak i celkovým tónem debaty a argumenty, které v ní padaly,“ podotýká komentátor.
Kechlibar vyňal výrazy, které v těchto diskusích padají. Ze strany evropských severních států na ty jižní lítají výpady jakožto: „Flákači slunící se na pláži místo práce, vybíraví žebráci, prožrali svoji budoucnost, nevyužili žádnou příležitost k reformám, mafie, daňové úniky, poslouchají hloupé uřvané populisty“, či názor, že by v jižních státech měli raději zdanit svoje nemovitosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak