Zelenskyj úkoloval celou Evropu, co má dělat

23.01.2025 10:35 | Zprávy

Agentura Reuters upozornila, že ruská ekonomika navzdory západním sankcím v posledních letech rostla. Ale teď prý Vladimiru Putinovi přibývají vrásky na čele. Jeho vojáci sice kradou další a další metry svobodné Ukrajiny, ale ruská ekonomika se začíná zadýchávat. Agentura Reuters naznačuje, že Putin v Kremlu křičel. Zelenskyj naproti tomu promlouval do duše politikům Evropské unie.

Zelenskyj úkoloval celou Evropu, co má dělat
Foto: Repro YouTube
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Americký prezident Donald Trump pohrozil ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že na Rusko uvalí další ekonomickou zátěž v podobě cel. A podle agentury Reuters Putinovi dělá ekonomická situace v jeho zemi velké vrásky na čele.

„Putin si uvědomuje zátěž, kterou válka vyvíjí na ekonomiku, tvrdí zdroj. Slabá ekonomika přispívá k názoru, že vyjednané ukončení války je žádoucí, naznačují zdroje. Putin je frustrován ekonomickými problémy, na schůzce v Kremlu vynadal úředníkům,“ napsala agentura Reuters.

Ruskou ekonomiku táhne prodej ropy a zemního plynu, ale i tak jsou vysoké úroky, které centrální banka drží nad 20 procenty a na pracovním trhu chybějí pracovní síly. Platy jsou přitom vysoké. Žene je nahoru válka. Lidé tak mají více peněz než dřív, ale otázka je, co si za ně mohou koupit.

Putinovi prý zvedla tlak skutečnost, že soukromé investice neproudí ekonomikou tak, jak by mohly. Brzdí je především vysoké úrokové sazby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co si to ten Zelenský pořád dovoluje,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 23.01.2025 11:10:44
celou Evropu mistrovat, kolik má dávat na zbraně. Copak si neuvědomuje, že Evropané nechtějí, až na výjimky, dávat na zbraně peníze. Ty peníze potřebují státy úplně někde jinde, než je cpát do zbytečných zbraní. A Trump může Rusku vyhrožovat cly, dopadne to pak úplně stejně , jako sankce Evropy na Rusko. To si z nich vůbec nic nedělá.

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Proč nejsou demonstrace. Rakušane, rezignuj.“ Umělci k tragickému konci Šimůnkové

20:15 „Proč nejsou demonstrace. Rakušane, rezignuj.“ Umělci k tragickému konci Šimůnkové

„Byla završena strašná tragédie jedné rodiny. To, jak se k ní i k dalším pozůstalým po obětech „stát…