Zlá neděle Petra Pavla. Fremr se mu zle vrátil. Úder za úderem

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

06.08.2023 19:41 | Komentář

Kolem Roberta Fremra, kterého ve středu Senát potvrdil prezidentu republiky Petru Pavlovi coby člena Ústavního soudu, i nadále přituhuje. Senátor Marek Hilšer tvrdí, že disponuje dokumenty, podle nichž Fremr v 80. letech odsoudil více než 100 lidí za emigraci. Jde o další ránu Fremrovi poté, co ho Alexander Eret, odsouzený Fremrem do vězení koncem 80. let, obvinil veřejně ze lži. Proti Fremrovi vystoupil i disident Vladimír Hučín. „Domnívám se, že i ti užiteční idioti, z nichž někteří dokonce ve flanelových košilích křepčili a podporovali komunistického rozvědčíka Petra Pavla s krycím jménem Pávek, postupně pochopí, co způsobili,“ vzkázal prezidentu Pavlovi.

Zlá neděle Petra Pavla. Fremr se mu zle vrátil. Úder za úderem
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Prezident Petr Pavel v pořadu Partie na CNN Prima News.

Fremrovi totiž dali senátoři důvěru navzdory pochybnostem kvůli kauze Olšanské hřbitovy z roku 1988, v níž se na zmanipulované obžalobě podílela komunistická tajná policie. Tato kauza se vyhrotila otevřeným dopisem, který rozeslal médiím Alexander Eret, jenž byl v jejím rámci Fremrem odsouzen do vězení (psali jsme ZDE).

Fremr v tajných volbách získal hlasy 36 z 67 hlasujících členů horní parlamentní komory.

Fremr, který je soudcem od roku 1982, působil i jako soudce Mezinárodního soudního tribunálu pro Rwandu. V současnosti je místopředsedou Vrchního soudu v Praze. Je považován za respektovaného odborníka na trestní právo, v jeho prospěch hovoří zahraniční zkušenosti. Od října do listopadu 1989 byl Fremr členem tehdejší Komunistické strany Československa, což opakovaně označil za šrám na morální integritě, který léty vybledl, ale nikdy nezmizí.

Pětašedesátiletý Fremr chce Ústavnímu soudu, jak uvedl v nominační řeči, přispět odborností v oblasti mezinárodního práva a zkušenostmi z praxe trestního soudce. Ústavní soudci budou muset činit odvážná, ale současně sociálně empatická rozhodnutí, za nimiž musejí vidět nejenom právní problém, ale i osudy lidí, kterých se dotkne. Do agendy Ústavního soudu mohou výrazně přispět i mezinárodní témata, především válka na Ukrajině, migrační a klimatická krize, genderové otázky nebo právní úprava umělé inteligence, uvedl soudce.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Co říkáte na to, s čím aktuálně vláda přichází?

Dobrý den, i když jste byla myslím zvolena za vládní strany, teď si nejsem jistý za kterou, přesto si myslím, že jste objektivní. Zajímal by mě tak váš názor jednak na to, že chce vláda trestat jakousi činnost pro cizí moc, upřímně nechápu ani co přesně je tím myšleno? A pak, že chce zbavit dvojího ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

věc se má asi tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedanusa , 06.08.2023 21:31:35
pávek se svým IQ není schopen konspiračních teorií, ba ani není schopen vyhodnocovat situace a předvídat následky, je to člověk bez vlastního názoru, který umí pouze poslouchat rozkazy a ukázkově srazit paty, poctivě slouží jako užitečný idiot, je jen otázkou, komu ... této republice to není, byť na to přísahal... ale on nemá problém přísahat na cokoli, kdykoli a komukoli

|  13 |  0

Další články z rubriky

Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

20:40 Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

Svůj poslední den ve funkci Joe Biden naplnil mimo jiné i udělováním milostí. Například Anthonymu Fa…