To vše mohl Andrej Babiš změnit, ostatně měl k tomu skvělou příležitost. Den po jmenování vlády jel do Bruselu na Evropskou radu, kde mohl ostatním premiérům a prezidentům zemí EU ukázat, že je to všechno trochu jinak.
„Mohl ukázat, že mu záleží na tom, aby ČR zůstala součástí Evropské unie, že vnímá hodnotu evropské integrace, že mu záleží na zdraví eurozóny a že rozumí tomu, že je potřeba i investovat, ne jen brát,“ napsal Prouza na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
S novou vládou by totiž nebylo tak těžké náš obraz v EU změnit a vrátit nás na cestu, která tak dobře fungovala. „To vše ale pohřbila česká politická scéna, která se zbláznila a vyfabulovala uprchlické nebezpečí, kterému budou muset na hranicích čelit naši stateční myslivci a hasiči,“ napsal a dodal, že Andrej Babiš se sice snaží mluvit o EU hezky, ale všichni sledují, jestli se tak bude i chovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab