Ať TOP 09 řekne, jestli chce být v pravicové vládě, vyzval Šťastný

25.09.2012 23:05 | Zprávy

Do pořadu Události, komentáře přišli o vetu daňové reformy prezidenta Václava Klause a o revoltujících poslancích ODS kvůli zvyšování DPH poslanec Boris Šťastný za ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Jiří Oliva za TOP 09. Na řešení současné situace se ale neshodli.

Ať TOP 09 řekne, jestli chce být v pravicové vládě, vyzval Šťastný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

„Je potřeba hledat ty změny, protože jsme v pravicové vládě. Pravicová vláda by neměla zvedat daně,“ uznal Šťastný. Podle poslance vychází postoj tzv. rebelů z programu ODS, proto se o žádné rebely nejedná. Zvyšování daní považuje poslanec za bezdůvodné.

Co je prioritou vlády?

„Má loajalita vůči této vládě a ODS je velmi pevná. Ale stejně pevná je i vůči panu prezidentovi,“ odmítl Šťastný odpovědět na otázku, zda podpoří penzijní reformu vetovanou prezidentem. „Hlavní otázkou je, co je prioritou té vlády,“ oponoval Oliva s tím, že zásadní je rozpočtová odpovědnost.

Šťastný se zastal Klause v otázce veta, protože podle něj prezident hájí pravicové principy. „To nejsou občanští demokraté, kdo vyvolávají nějakou nevraživost. My si musíme rozhodnout, zda se jedná o pravicovou vládu,“ upozornil. Zároveň také odmítl, že by Klausovo veto bylo nečekané a jeho názory označil za konzistentní.

Šťastný si také myslí, že by se možná mělo vládní prohlášení změnit. „Já se domnívám, že TOP 09 je přístupna jakékoli diskuzi, která bude mít racionální jádro,“ uvedl Oliva, ale doplnil, že řešit reformy příjmy z privatizace, jak navrhují rebelující poslanci, racionální není. Koaliční kolegové se neshodli na tom, zda se jedná o záležitost vnitrostranickou či ne.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…