Julian Assange nás všechny před Googlem varoval již před časem. Jeho slova se nesla v duchu odhalení "whistleblowera" Edwarda Snowdena. Bohužel jim nikdo v mainstreamu - a vlastně ani mimo něj - nevěnoval moc pozornosti.
Padouch nebo hrdina?
I podle Assange hraje Google - jinak notoricky známý vyhledávací nástroj, který se v mainstreamu těší dobré pověsti společnosti pohánějící vpřed "pokrok" lidstva - temnou roli. Ta spočívá v podpoře ničivé americké zahraniční politiky.
Nedávno konečně (po letech bezdůvodného odmítání) na ekvádorskou ambasádu v Londýně, která Assange "přechodně" (již roky) hostí, dorazili švédští vyšetřovatelé se seznamem otázek. Výslech by měl pomoci případu "vězně-nevězně" Assange ze slepé uličky. A speciálně v době, kdy Assange sám čelí výslechu - a také po americké prezidentské volbě - je třeba si jeho slova o Googlu důkladně připomenout. Je totiž velmi důležité, ve světle nadějeplného vývoje po amerických prezidentských volbách, neztrácet takováto varování ze zřetele.
Impérium mysli
Před časem byl Assange opětovně v hledáčku Obamova ministerstva zahraničí za několik dalších publikací dokumentů skrze WIkiLeaks. Právě v té době se "náhodou" sešel s výkonným ředitelem Googlu, tehdejším předsedou správní rady společnosti, Ericem Schmidtem. Schmidt politického "vězně" Assange kontaktoval pod záminkou práce na nové knize.
Zkušenější "konspirační teoretiky" asi nepřekvapí, že publikaci, nazvanou původně "Impérium mysli" (The Emire of the Mind) psal Schmidt, boháč, jehož jmění podle časopisu Forbes přesahuje 11 miliard dolarů, s podporou nechvalně proslulé Rady pro zahraniční vztahy (The Council on Foreign Relations, CFR) a veterána z ministerstva zahraničí Jareda Cohena.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV