„Plně rozumím tomu, že zveřejnění dokumentu může vést k nedorozuměním,“ uvádí But Klaasen, šéf odborné skupiny, kterou si občané EU platí proto, aby jim sebrala svobodu. „Pokud ho zveřejníme v této podobě, bude děsit lidi – to je důvodem toho, proč jsme ho nezveřejnili. Jde o podklady pro přemýšlení. Jsme si vědomi toho, že jde o velmi hrubé nápady.“ Jinými slovy je to diplomatické politicky korektní vyjádření k tomu, že materiál nečekaně unikl mimo tuto fašistickou skupinu CleanIT (jo, i s názvem jsou vtipní, umí si vybrat...), která nám prý všem pomůže k internetu bez teroristů a ochrání občany a jejich bezpečnost.
Stálo to 400tis EUR a výsledkem jejich práce je doporučení, na které u nás upozorňuje server lupa.cz. Každému, kdo nechce rušení anonymity na internetu, radím seznámit se s obsahem. To, o čem tady týden diskutujeme ohledně diskusí, je procházkou růžovým sadem oproti návrhům z Bruselu. To je teprve mazec. Snad jen část z materiálu, který neměl spatřit světlo světa před tím, než ho zabalí do správných mašlí, aby to nevypadalo tak blbě: „V rámci VoIP (Voice over IP), chatů, e-mailových, IM, obchodů i sociálních služeb musí být možné označit (nahlásit) uživatele pro teroristické aktivity, internetové společnosti musí umožnit pouze skutečná, běžná jména a legislativa jim musí umožnit to, aby reálná jména (a identifikaci uživatelů) žádali, sociální média musí umožnit zveřejňování pouze skutečných fotografií uživatelů, na evropské úrovní musí být umožněno nahlašovací tlačítko na úrovni operačního systému nebo prohlížeče, vlády začnou navrhovat legislativu, která zavede jako podmínku prodeje prohlížečů či operačních systémů zahrnutí monitorování internetových aktivit…“ Chápete, kam směřujeme? Co nikdy nepochopím já, je fakt, že hodně lidí z těch, kteří jsou proti rušení anonymity na internetu, vystupují v diskusích zároveň jako obhájci EU.
Bez zajímavosti jistě není ani další krok na poli tzv. rovných příležitostí, které nejsou v podání EU ničím jiným, než systematickým zaváděním umělé diskriminace. Už ne jen státní instituce a organizace, ale každá větší soukromá akciová společnost v zemích EU bude muset mít do osmi let ve svém vedení alespoň 40 procent žen. Je jen otázkou času, kdy to navrhnou pro všechny. A když ne? Přijdou pokuty. Takové je aktuální rozšíření původního návrhu eurokomisařky pro spravedlnost Viviane Redingové. Eurokomisařky pro „spravedlnost“. Spravedlnost už nesedí jen někde v koutě, ale leží na zemi a dýchá z posledního.
Tak to jen tak na okraj, až půjdete o víkend volit a budete si myslet, že volba kohokoli, kdo tohle všechno podporuje, je volbou dobrou na jakékoli úrovni veřejné správy.
Psáno pro blog idnes.cz
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: František Matějka