Ivan Štern: O nezpůsobilosti být způsobilý

14.12.2013 22:20 | Zprávy

Dnes se to, alespoň podle řečí, které se vedou nejen na Hradě, ale i kdes v podhradí, jen hemží odborníky ve veřejném prostoru. Tedy lidmi kompetentními. Lidmi způsobilými pro něco a k něčemu.

Ivan Štern: O nezpůsobilosti být způsobilý
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

Už méně se vedou řeči, jak takové způsobilosti lze dosáhnout. A že dosažení způsobilosti není ledasjakou procházkou, ale dřinou, vyžadující být neustále ve střehu, být „in“ a být „cool“.

Začínáme v raném dětství. To se učíme být způsobilými mít způsoby, protože ten, kdo nemá způsoby, není ani způsobilý být způsobilý. Vlastně je způsobilý být způsobilý, avšak způsobilý v ledasčems, což ho ve skutečnosti v jeho způsobilosti znehodnocuje a vyřazuje ze soutěže mezi námi po výtce způsobilými.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rozhlas.cz

Robert Králíček byl položen dotaz

Lze migrační pakt jednoduše odmítnout?

Vy tvrdíte, že to ANO po volbách udělá, ale není to tak, že pak za odmítnutí každé migranta tvrdě zaplatíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Rumunská varovná zkušenost

11:24 Ivo Strejček: Rumunská varovná zkušenost

Denní glosy Ivo Strejčka