Myslel jsem si, že tuhle glosu nebudu muset psát. Že ji dnes za mě „napíší“ pobouření politikové všech politických stran, že dnes budou noviny „přetékat“ varovnými a nesmiřitelnými komentáři obhajujícími svobodu slova. A ono nic. Není v dnešní aktivní české politice nikoho, kdo by se vzepřel názorům vrchního vládního „bojovníka s dezinformacemi“ Klímy. Jako by nikomu nevadilo, když tento člověk – se souhlasem české vlády - říká, že „šíření dezinformací by se mělo stát trestným činem“, když obhajuje intenzivní přípravu legislativy, která „umožní vypínat dezinformační weby“, když vykládá o rozdělování stamilionových částek neziskovým organizacím, jež budou „mediálně školit“ (rozuměj nalévat) žáky i seniory, aby nepodléhali „zahraniční propagandě“ (v čele s Člověkem v tísni a Evropskými hodnotami). Nikomu zjevně nevadí, s jakou lehkostí a v zájmu „nejušlechtilejších“ cílů tu pod taktovkou Klímy a jeho soudruhů vzniká jakýsi Akční plán pro čelení dezinformacím, dokument v tichosti zadaný současnou českou vládou, text s utajovaným obsahem. Válka na Ukrajině tak svým „urychlovacím efektem“ způsobila, že i cenzura už je vlastně pro mnohé lidi přijatelná, že tu má být. Nikdy bych nevěřil, že se něčeho podobného – za potlesku našich báječných „demokratů“ - dožiji!
Nejen cenzuře válka otevřela dveře. Lidové noviny tvrdí: „Válka kazí vzduch. Lidé už zase topí uhlím“. Válka asi vzduch kazí, ale to, že se mnozí lidé vrátili ke spalování uhlí nebo dřeva způsobily ceny energií. A vinit za růst těchto cen výhradně válku na Ukrajině možné není, neboť ceny energií výrazně rostly už před ruskou invazí na Ukrajinu. Příčinou jejich růstu byla a dodnes je nesmiřitelná evropská „zelená“ politika, „gretismus“, „boj za klima“ za každou cenu, německé vypínání jaderných elektráren, slepá víra v to, že nám „soláry a větrníky“ k výrobě elektřiny stačí - a až potom důsledky války na Ukrajině. Opakujeme to neustále - to, že se lidé vrátili k uhlí, způsobily vyšponované ceny energií, které mají příčinu ve zničující „zelené“ politice. Nebo snad někdo z nás věří, že až na Ukrajině skončí válka, až se tamní situace vyřeší (a věřme, že k tomu dojde co nejdříve), že za energie budeme platit tolik, kolik jsme platívali před touto válkou?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV