Jan Campbell: Co (na) nás čeká

27.04.2021 9:01 | Komentář

Tak se nechají zkráceně formulovat různé otázky, které dostávám i ve spojení s Vrbětickou pohádkou. Rozdíl mezi otázkami je pro člověka s obecným zájmem a vzdělaností malý nebo dokonce žádný, jazykovému a profesionálnímu analytikovi rozdíl napoví více, než je našinec schopný si představit.

Jan Campbell: Co (na) nás čeká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Campbell

Prosím nechápat toto konstatování jako urážku. O tu se snaží například společnost Graphika zabývající se sběrem dat, mapováním online sítí a aktivit GRU. Tvrdí, že ČR čelí dezinformačnímu tlaku souvisejícímu s výbuchem munice ve Vrběticích. Proč a komu to v sobotu sděluje, indikuje, že se jedná o společnost bez vlastního mozku, že vystupuje na popud zahraničního nebo vládního subjektu a má daleko k objektivnímu hodnocení faktů.

Její sobotní sdělení na Seznamu s pomocí autorů Jiřího Burýška a Petra Juna stojí za přečtení, protože sám příspěvek spojený s Vrbětickou pohádkou, které nevěří němečtí, rakouští a jiní zpravodajci, a trojice Babiš-Hamáček-Kulhánek nabízejí bezpečnostním analytikům na západě a východě, severu a jihu možnost průběžně hodnotit kvalitu současných politických reprezentantů ČR, jejich úroveň vzdělání, myšlení a charakteru. V neposlední řadě nabízí možnost připravit si alternativní efektivní řešení pro konflikty v představitelné budoucnosti, které jsou na cestě. Na ní jedinou neznámou pro veřejnost je a zůstane i po oznámeném projevu pana prezidenta v neděli, kdy k nám příští konflikt dorazí, koho trefí jako první a koho zabije.

Protože nemám zájem podílet se na lokální diskuzi různých guru, firemních sociologů a politických geografů o Vrbětické pohádce zmiňuji se pouze o dnešním příspěvku v PL Jana Schneidera (1955) - Stydím se, stát je jak onuce a rozhovoru generála Šándora (1957) - Naše služby mohly mluvit s Rusy. Zatím co kvalita textu Jana Schneidera mne nezklamala, slova pana generála ano. Vrbětická pohádka by neměla být vojákovi důvodem velice opatrně vážit každé slovo, vyřknout i ta, kterým sám nevěří a nemůže věřit jako profesionál a tím zveřejňovat vědoucím důležité o svém charakteru. Co se týče mne a Vrbětické pohádky obdržel jsem otázky od osobností se zahraniční zkušeností a od místních občanů. Z respektu k nim a následkům pohádky nabízím krátký pohled na ni z jiné strany. Je určen i k zamyšlení těch, kdo cítí potřebu pomoci tonoucí a nemocné zemi dostat se z objetí rašelinových bažin, lží, klamu a násilí a nastoupit dlouhou rekonvalescenci, pokud bude vůbec možná po podzimních volbách.

Již povrchní jazyková, gestikulační a hlasová analýza páru Babiš - Hamáček během veřejného křtu Vrbětické pohádky dokazuje, že obsah jejich sdělení nebyl kongruentní (tj. souběžný a souladný) s jejich znalostí věci a osobním charakterem. Zohledním-li k tomu vystoupení premiéra Babiše (1954) z 12. prosince 2014, týkající se Vrbětického výbuchu nabízejí se otázky spojené s patologiemi, léčbou a marností. Tu dokumentuje mimo jiné snaha posílit se nespecifickou podporou německé kancléřky v odcházení a poselstvím českého velvyslance u NATO pana Jakuba Landovského (1976). Výborně načasovaná zvěst z Bruselu ohledně střetu zájmů ve spojení s dotacemi a společností Agrofert zvyšuje kontrast na cestě premiéra do důchodu a ČR do představitelné budoucnosti definované velkým resetem.

Chlouba ministra Hamáčka (1978) jak byla vyhoštěním zničena hnízda GRU a SVR v české kotlině, že bude klid a suverenita ČR bude posilovat, dovoluje tvrdit, že jako ministr vnitra a kurátor bezpečnostních složek popírá výmysly to, co ví o tajných službách a jejich práci v rámci diplomatických vztahů a mimo ně. Proto předpokládám, že nejpozději po ukončení první fáze hodnotové revoluce, který očekávám během příštích tří až pěti let, odjede do Aspenu, bude tam lyžovat a pracovat ve své původní profesi. Jeho působení v politice nové doby a opakování vyslání na odstřel nového ministra si jenom těžko dovedu představit. Tentokrát to byl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (1984) koho odstřelil. Jeho oficiální životopis na stránkách MZV, vystoupení v TV po uvedení do funkce panem prezidentem, které charakterizuje ultimátum v americkém pojetí RF, indikuje, že nemá ponětí o historii tradiční a lidové diplomacie. Jeví se mi, že by mohl být více efektivní v práci ve stínu než na veřejnosti a mohl se tak věnovat mj. studiu čínské problematiky z profesních a politických důvodů. Nabízí se The Hundred Schools of Thought. Ta mj. obsahuje The School of Diplomacy or School of Vertical and Horizontal Alliances, Agriculturalism, Syncretism, School of the Military, Yangism (forma etického egoismu založená Yang Zhu), ale i tzv. The School of "Minor-talks“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Z čeho by ANO pokrylo státní výdaje

Kritizujete tuto vládu, že chce jít cestou škrtů, já teda o škrtech nic nevím, ale co vím, že všude i v peněženkách lidí chybí peníze. Co s tím hodláte jako potencionální příští vláda dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Čí zájmy hájí Rada ČT za naše peníze?

17:26 Pavel Foltán: Čí zájmy hájí Rada ČT za naše peníze?

Komentář k fungování dozorového orgánu veřejnoprávní televize.