Jan Campbell: Střípky paradoxů (1)

17.02.2019 17:52 | Zprávy

Hmotné bohatství a bída. To je paradox a to jsou také zjednodušeně formulováno dvě oblasti, které od chvíle, kdy člověk začal vlastnit majetek, provázejí lidstvo. Denně se střetávají v různých podobách a vedou nás do situací bez možnosti návratu. Příležitosti se totiž neopakují.

Jan Campbell: Střípky paradoxů (1)
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Campbell

Střípek paradoxů představuje ministr obrany Gavin Alexander Williamson (1976). Před několika dny pan ministr odeslal perlu válečných lodí HM do Jihočínského moře, aby tam chránila zájmy neexistujícího Britského impéria. Včera na 55. Mnichovské bezpečnostní konferenci (MSC), kterou chrání přes 4.000 viditelných policistů před 3.000 demonstranty z cca 90 různých skupin, vystoupil věrně svému původu jako hlučný prodavač války. Podobně ho nazval i ministr zahraničí RF Lavrov: ministr války. Předpokládám, že ví, že britský ministr obrany je bývalý prodavač krbů (Elgin & Hall). Po nevysvětleném odchodu z firmy (2004) pokračoval v kariéře prodavače keramických výrobků (Aynsley China Pottery, založené 1775) do roku 2010, než se stal členem Parlamentu. A brzo po té dobře placeným politikem. Proto by bylo dobré, aby ministr dříve než vydá rozkaz k útoku na ČLR a RF, vysvětlil, proč opustil místo prodavače krbů. Zkvalitnilo by to jeho dědictví, obohatilo výuku a studenty historie. Nejenom The Independent a The Guardian čekají (Kentih, Benjamin (26.01. 2018). "Gavin Williamson: Tory Defence Secretary admits to 'kissing' trysts with married former colleague". Syal, Rajeev (26.01.2018). "Defence secretary refuses to answer questions about relationship with past colleague".

Střípek paradoxů představuje přiznání producenta zahraničních zpráv BBC, Dalati Riama. Na svém Twitter zveřejnil, že Po šesti měsících vyšetřování mohu zcela jistě potvrdit, že scéna, která byla natočena v nemocnici ve městě Dúmá, byla zinscenována. Žádné oběti v nemocnici nebyly. K útoku došlo, sarin nebyl použit, ale musíme počkat na závěry OPCW, aby bylo možné potvrdit, zda byl použit chlór. Nicméně vše ostatní kolem útoku bylo zfalšováno kvůli většímu efektu. Nevylučuji, že bude obviněn ze špionáže pro RF. Jeho přiznání představuje posílení zdrojů na vysvětlení jiných obvinění RF, čekající ve frontě na vstup do světa pravd.

Ve frontě na vstup do světa pravd se nachází šéf belgické VKR (Vojenské kontrarozvědky – ADIV). Pan Clement Vandenborre, t.č. v domácím vězení, prý pracoval jako ruský špion. Světe, div se! Organizace založená v roce 1915 si dovoluje takový luxus v době 55. MSC, ohrožení EU a NATO z rozkladu a vnitřních bojů v tajných službách. Civilista Soros předpovídá rozpad EU po vzoru SSSR. To mne vyzívá k prověrce logického myšlení. Jestliže se EU rozpadne jako SSSR, tak to znamená, že současná EU má všechny hlavní charakteristiky SSSR: od nedostatku demokracie a různých (ne) svobod, přes autoritářství, až do perzekuce a mnohem horšího. Nebudu raději pokračovat a ukazovat svá omezení. V každém případě argumenty civilisty Sorose se bezproblémově řadí do kategorie triumfů (z) blbnutí, které vede pohádkově bohatá a prsatá dáma, Kim Kardashian (1980), americká reality show Držte krok s Kardashians (zkráceně KUWTK) a představitelé nadnárodní finanční oligarchie. K ní patří všude přítomný Soros. Nevím, zda používá módní sluchátka, která při poslechu měří tok elektrického proudu v mozku a nabízejí nápovědu, kde všude být.

Střípky paradoxů představuje také konání dalšího seniora: Papeže Františka. Jeho na veřejnosti viditelná skromnost je výsledkem protikladů a zklamání. Ty ho charakterizují. František z Assisi (1182-1226), po kterém si vzal jméno, byl svatým chudých. To nelze tvrdit o Papeži Františkovi, katolické církvi a jejímu konání. Nejenom, co se týče restitucí. Jejich popis z Prahy obdržel Papež na několika stránkách a nebylo v něm zmínky o principu, dávat znamená dostávat. Nebylo zmínky o chování služebníků Boha v posteli a mimo, kteří zapomněli, že láska není milování. Proto doporučuji věřícím - ovečkám a jejich pastýřům seznámit se s dílem francouzského matematika, fyzika a náboženského filosofa Blaise Pscala (1623-1662) Les Provinciales (1656–1657). Jedná se o 18 dopisů, česky vydaných pod názvem Listy proti jesuitům (J. Hencl, Gutenberg, 1926, 345 stran). Dopisy krásně popisují lavírování, dvojsmyslnou mluvu umožňující jednu věc sdělit a současně vyloučit protiklad. Papeži Františkovi přeji zdraví a sílu k provedení prvních kroků sexuální reformy. Bez ní se může katolická církev dostat do duelu se smrtí. Nehledě na její nepředstavitelné bohatství a vyloučení bývalého Washingtonského arcibiskupa, Theodore McCarrick (88). Ten, jako hlasitý bojovník proti zneužívání, byl věrný dvojitým standardům do té doby, než byl sám usvědčen ze zneužívání mladistvých a moci. Takový je život. Dobře ho popsal T. G. Masaryk: Mezi náboženstvím a mravností je rozdíl věcný. Mravnost není náboženstvím a náboženství není mravností. Může být člověk nábožensky velice věřící, oddaný své církvi, svým dogmatům i předpisům a přitom vůbec nebude mravný, ba může být naopak i velmi nemravný. Myslet si, že ten kdo je zbožný a upřímně věřící je už proto mravný, je veliký omyl.

Veliký omyl představuje paradox, kauza Huawei. Proč? Za prvé: Huawei se dostal na program 55. Mnichovské bezpečnostní konference. Během vystoupení čínského diplomata Yang Jiechi, kterého označil předseda konference Wolfgang Ischinger jako nejmocnějšího zahraničního politika KS ČLR a více prezidenta USA, Mike Pence, došlo k tvrdé výměně názorů. To dokazuje i skutečnost, žediplomat Yang se rozhodl vyjádřit svůj nesouhlas a přání být méně poučován USA, v angličtině. Nic podobného není schopen udělat žádný západní politik v čínštině. Za druhé: Vystoupení více prezidenta Pence jasně potvrdilo, že vůdcovství USA znamená nekritické následování ve všem (NATO, Nord Stream 2, nákupy vojenské techniky apod.). Že nic jiného nepřipadá v úvahu, by mohl veřejně přiznat i premiér Babiš. To i proto, že z vystoupení více prezidenta Pence vyplývá, třetí důvod: pravděpodobné odstavení ČR na vedlejší kolej technologického rozvoje. O jiném rozvoji se nebudu zmiňovat ani náznakem. Případná arbitráž s Huawei dovolí ČR se rozvíjet podobně rychle jako české dálniční sítě nebo rychlovlakové tratě v době demokratické (1990-2019). Kromě toho, dobrý arbitrážní výsledek bohatě zúročí Huawei všechny realizované a plánované investice, nejenom v ČR. Proto očekávám, že předávání dat v teoretické rychlosti 3GBit/sec v ČR nebude během mého života dosaženo, podobně jako v praxi očekávané rychlosti 3x 4G+. A to se nezmiňuji o následcích hlavní výhody G5: tou není rychlost, ale čekací doba (latent period (v medicíně). Sítě 4G mají čekací dobu cca 30 milisekund, v síti 5G se očekává jedna milisekunda. To je čekací doba nutná pro optimální funkci internetu věcí, spojení strojů, průmyslových robotů, linek, apod. Za to očekávám, že 5G sítě budou v ČLR v provozu během dvou let. Proto budeme moci sledovat avizovaný průmysl 4.0 a společnost 4.0 pouze z dálky a pozorovat odjezd čínského vlaku do zbytku světa. Z blízka si můžeme poslechnout radu jedné demonstrantky z Mnichova: Jestliže chcete někoho zatknout, prosím, ale tam naproti (Bayerischer Hof, místo konference). Souhlasu netřeba. 

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 379. díl. Jiří Šotola – Kterak rozpoznat báseň

10:18 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 379. díl. Jiří Šotola – Kterak rozpoznat báseň

Psal se rok 1977. Pro jedny rok Charty, pro jiné teprve rok vstupu do světa dospělých. V tom roce mi…