Účtenkovou loterii pak vnímá 40 procent lidí pozitivně, 18 procent negativně a zbytek nemá vyhraněný názor. Přes dvě třetiny respondentů se domnívají, že loterie přispívá k častějšímu vyžadování účtenek.
Ze statistik ministerstva financí však vyplývá, že do říjnového slosování Účtenkovky se zapojilo zhruba 346.873 aktivních hráčů. Je to nejméně za dobu jejího fungování.
"Klesající zájem o Účtenkovku má na pozadí několik důvodů. Jedním z nich je vrozená lidská závist. Paní ministryně Schillerová se již dříve vyjádřila, že někteří z výherců ji požádali o anonymitu. Jsou známy případy, kdy výherce z malé obce upadl následně v nemilost svého okolí. Druhým důvodem je, že vyšší výdej účtenek z nich dělá všednější záležitost, kdy se snižuje chuť investovat čas registrace tolika účtenek do loterie, zároveň de facto dochází k plnění jednoho z cílů EET, tedy že je běžné vydávat účtenky," říká Jan Mrvík, výkonný ředitel společnosti Editel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV