Zmiňovaný tlak na osobu premiérky je spojován s jejími pohledy na otázku pohlaví. Je totiž stoupenkyní jeho změny prakticky jen na žádost. V poslední době však taková zákonná úprava vyvolala poslední kontroverze, kdy úředně uznaná žena Isla Bryson – čili za znásilnění dvou žen odsouzený Adam Graham – byl umístěn do ženského vězení na základě formálně schválené změny pohlaví.
Jistou kritiku vyvolává také soustavná snaha premiérky Sturgeon o odštěpení Skotska od Velké Británie. V posledním referendu v roce 2014 se přitom pro nezávislost vyslovilo při účasti více než 84 procent oprávněných Skotů jen 45 procent oproti 55,3 procentům podporujícím zachování současného stavu. Premiérka se snažila pro vyhlášení dalšího referenda využít odchodu Británie z Evropské unie.
Šéfka Skotské národní strany vyjádřila jistotu, že nadále povede stranu k dalším úspěchům, ale současně nadešel po čas k uvolnění premiérského křesla. „Je to správná chvíle pro mne osobně, pro stranu i moji zem,” řekla Nicoli Sturgeon podle britského listu „The Independent”.
Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV