Jan Vávra: Další odložení vyšetřování

18.10.2013 11:41 | Zprávy

Policejní útvar pro odhalování korupce by se klidně mohl jmenovat útvar pro odkládání podezření z korupce, zejména pokud se týká výše postavených politiků. Zatím většinu kauz, které se dostaly nebo míří před soud, vyšetřoval útvar pro odhalování organizovaného zločinu. To byl případ pravomocně odsouzeného ředitele pražské Městské policie Kotrouše, kde oznamovatel sám uvedl, že protikorupční policii nedůvěřoval.

Jan Vávra: Další odložení vyšetřování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Něco podobného se odehrálo v kauze Davida Ratha a částečně i v případu paní Nagyové Nečasové, byť její stíhání je víceméně náhodný produkt úplně jiného vyšetřování, které zatím poněkud vázne. Vedení pražské radnice kvůli smlouvě s firmou Haguess v kauze Opencard také obvinil útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Protikorupční policie se z citlivých případů zatím blýskla jen slavným případem Bárta - Škarka, kde toho ovšem nemusela mnoho vyšetřovat, protože jednotliví aktéři jeden na druhého všechno napráskali, takže vyšetřovatelům stačilo si přečíst noviny.  

Naopak, v dubnu musel rezignovat ředitel protikorupční policie Martinec, kvůli podezření, že protikorupční policie nevyšetřovala některé případy nebo že dokonce prodávala informace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rozhlas.cz

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Obezita u dětí

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, nejste zastánkyně změny stravování dětí ve školách. Zajímalo by mě, jak byste vy a ANO přistupovali k problému, že je čím dál víc obézních dětí? Nebo byste to vůbec neřešili a nechali to primárně na rodičích?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Kam se vydává Evropa bez Trumpa?

9:50 Ivo Strejček: Kam se vydává Evropa bez Trumpa?

Tak si to pro začátek shrňme: ukrajinská strana pod vedením prezidenta Zelenského měla v poslední ún…