Místo toho, aby se Michal Šmarda a jeho místopředsedové zamysleli nad potřebou sjednotit českou opoziční scénu a nad vytvořením silného protivládního společenství, uzavírají se stále více do sebe a jejich budoucí možné spojence mohou i samotní členové ČSSD jen odhadovat. Nepřátelské politické subjekty jsou však ústy Michala Šmardy vymezeny zcela jasně. ANO, SPD, KSČM - a také někteří vlastní spolustraníci.
V rámci ČSSD tvořím se svými názory jasně vyhraněnou opozici vůči současnému vedení strany. Podporuji širokou opoziční spolupráci, kterou považuji za základ pro získání přesily vůči vládě Petra Fialy. Netajím se svými vlasteneckými postoji, ani kritikou současného levicového progresivního liberalismu, který se snaží odvracet naši pozornost od závažných ekonomických témat.
Upozorňuji vedení ČSSD, že sociálně demokratická politika má v duchu své historické tradice cílit na ohroženou většinu, která se stále výrazněji stává rukojmím vládních politiků a jejich protinárodních zásahů do ekonomiky a mezinárodních vztahů. V neposlední řadě, společně s dalšími členy ČSSD, upozorňuji na podivné okolnosti rozprodávaného majetku ČSSD, zejména Lannova paláce.
Své obavy jsem vyjádřila také v souvislosti s ohlášeným „politickým projektem“ podnikatele Jana Bárty, který byl v minulosti sponzorem vládní pětikoalice i prezidenta Petra Pavla. Nyní se chystá dostat zpět do poslanecké sněmovny zmodernizovanou ČSSD. Co však takováto „modernizace“ znamená? ČSSD se má podle slov Jana Bárty zbavit toxických členů, podporovat liberální demokracii a konkurovat primárně ANO, SPD, případně KSČM. S předsedou Michalem Šmardou prý už jednal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV