Jaromír Petřík: Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

12.09.2019 17:36 | Zprávy

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

Jaromír Petřík: Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Srbský a český prezident v Bělehradě

Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat. Kosovo v reakci na Zemanovy výroky zrušilo účast na čtvrtečním summitu V4 a zemí západniho Balkánu v Praze (ZDE a ZDE).

Člověk se táže, za jakým účelem Západ v čele s USA vojensky napadl Srbsko a proč prosadil odtržení Kosova, když na straně druhé kvůli odtržení Krymu od Ukrajiny vyhlásil vůči Rusku sankce? Navíc odtržení Krymu proběhlo bez krveprolití a za nadšeného jásotu obyvatel Krymu potvrzeného referendem.

Odpověď se přímo vnucuje:

No, přece, aby si USA mohly na tomto srbském území vybudovat velikou vojenskou základnu Bondsteel, kterou by Srbové Američanům nikdy nedovolili: A zde jsou názory čtenářů doplněné velkým počtem souhlasných plusů:

Petr Junek, Doksy: „Souhlas!! Kosovo je uměle vytvořený subjekt pro výstavbu usácké vojenské základny. Nikdy nemělo být uznáno.“

Viktor Riha, Praha, „Kosovo je mafiánsko teroristický stát na území, které USáci ukradli Srbsku a zřídili si tam válečnou základnu. To je to samé, jako kdyby USák nám vzal Moravu.“

A jak to vlastně bylo s naším uznáním Kosova a proč pokládám Karla Schwarzenberga za nejhoršího ministra naší vlády od roku 1918?

Pro uznání Kosova v květnu 2008 tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg neváhal společně s bývalým premiérem Topolánkem svolat mimořádné zasedání vlády do Teplic, kde jediným bodem programu bylo uznání Kosova Českou republikou! Schwarzenberg tehdy musel čelit i odmítnutí zkoprnělých a nic nechápajících lidovců, u kterých se zřejmě před takovým politickým "svinstvem“ hnulo svědomí. Co na tom, že albánské Kosovo odmítli uznat Slováci a doposud většina zemí světa?

Jediné, co bylo ze strany Karla Schwarzenberga vidět za doby jeho působení v naší zemi, tak prosazování jeho hmotných zájmů a naprosté lokajství vůči Washingtonu, který po dobu slabosti Ruska vojensky napadal země, které je odmítly poslechnout. Vojenské napadení Srbska nebylo jedinou tehdejší vojenskou agresí ze strany USA a některých zemí NATO, které Karel Schwarzenberg podporoval.

(Pro vykreslení charakteru Karla Schwarzenberga chci připomenout při současné antibabišovské hysterii v případě Čapího hnízda, odpuštění Karlu Schwarzenbergovi cca 4 milionů Kč, které neoprávněně získal jako dotaci. Jeho stranický kolega Miroslav Kalousek mu jako ministr financí toto vrácení dotace prominul a o nějakém trestním stíhání tehdy nepadlo ani slovo (ZDE). Jeho další aféry, jako adopce-neadopce kvůli majetku jeho strýcem, privatizace Karlovarské Becherovky, souzení se s nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou jen dokreslují jeho charakter. (ZDE)

Svým jednáním Karel Schwarzenberg dokázal zostudit naší zemi ve světě a troufám si říct, že ani komunističtí ministři zahraničí tolik neškodili naší zemi a to i přes velmi složitý rok 1968. Přímo nafackováním mezinárodnímu právu bylo, že ze Slobodana Miloševiče byl vytvořený válečný zločinec, ale s jedním z původců války v Kosovu i na Balkáně, s Hashimem Thacim původkyně bombardování Srbska M. Albright jednala jako s osobním přítelem. M. Albright je též velkou přítelkyní Karla Schwarzenberga. (ZDE)

O osobních finančních zájmech M. Albright v Kosovu je napsáno ZDE.

Jaroslav Foldyna se na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. "Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby. Je odporná!“

A jak jsem již uvedl, tehdejší lidovci v čele s Jiřím Čunkem odmítli tehdejší Kosovo uznat (ZDE).

Jejich následovníci jsou již poněkud jiná liga a proti oduznání Kosova se tvrdě postavili - cituji: ze sněmovního zahraničního výboru Jiří Mihola (ZDE) KDU-ČSL na Twitteru napsal, že „tímto způsobem a takto zkratkovitě by se prezident republiky ani jiný politik neměl vyjadřovat. Oheň nad soudkem se střelným prachem nerozdělává snad ani diletant. Pitomé a zbytečné výroky jsou takovým rozděláváním ohně a posilováním svárů,“ dodal na Facebooku v příspěvku, který uvozuje slovo ostuda. (ZDE)

Z diskuse si snad nejvíce souhlasných hlasů odnesl tento příspěvek - cituji: Jan Švarda, Praha: "Prezident Zeman má pravdu. Kosovo patří mezi největší distributory drog v Evropě a zločinnost se drží na rekordní výši. Uznání Kosova v nejkratším termínu byla osobní aktivita tehdejšího ministra Karla Schwarzenberga.“

Já osobně čin jako bylo uznání Kosova považuji za jeden z vrcholů ostudy a ponížení naší země, proto se o Karlu Schwarzenbergovi vyjadřuji jako snad o nejhorším ministru naší vlády za celou naši historii od roku 1918.

Jsem zvědavý, jaké kroky náš prezident Miloš Zeman v oduznání Kosova podnikne. Vzhledem k tomu, že uznání Kosova je zájmem USA, tak počítám, že se proti tomu jako první postaví současný ministr zahraničí Tomáš Petříček, který hájí zájmy USA opravdu ponižujícím a lokajským způsobem, stejně jako Karel Schwarzenberg. A určitě narazí i v Senátu, kde mají převahu senátoři hájící zájmy USA nad našimi zájmy.

Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců našeho prezidenta Miloše Zemana přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Bohužel, tito sprostí a agresivní diskutující znemožnili diskuse řadě slušných diskutujících.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Kokain, tráva nebo špiritus?

15:49 Jiří Paroubek: Kokain, tráva nebo špiritus?

To už nedávají ani ti největší a nejzaslepenější podporovatelé vlády z řad komentátorů a expertů. Ne…